Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Chia semínka: pro zvýšenou odolnost

Chia semínka: pro zvýšenou odolnost Chia semínka podporují psychickou i fyzickou odolnost, zvyšují výkonnost a odolnost v zátěžových situacích.
Martina Koubová
4,8 5
16

Přejít na sekci článku:

Co pro nás mohou chia semínka udělat?

Co pro nás mohou chia semínka udělat? zdroj: shutterstock.com

Živiny, antioxidanty, vápník a zdravé tuky jsou v chia semíncích zastoupeny v takovém poměru, že jsou mnohem výživnější, než jiné oblíbené potraviny. Chia například obsahují více draslíku, než banány, více železa, než špenát a více vápníku, než mléko. Tyto látky se v semíncích nacházejí ve snadno stravitelné podobě, tento fakt navíc podporuje i to, že chia ze sebe dokáží vytvořit gelovitou hmotu.

Chia můžete užívat jen tak pro zdraví, pokud se cítíte unavení a když jste vystaveni zvýšené psychické i fyzické zátěži. Chia dodají tělu více síly a energie, zvýší odolnost vůči stresu i dalším zvýšeným nárokům. Konzumace semínek se doporučuje i pro sportovce nejlépe před výkonem, zaručuje dlouhodobý zdroj stálé energie a živin, zasytí a přitom zbytečně nezatíží žaludek. Chia se hodí i při redukční dietě, kdy dodají tělu živiny, aby nestrádalo, současně zaplní žaludek a pomohou vám bojovat s chutěmi na sladké či potřebou se přejídat. Kromě těchto ‘praktických’ vlastností jsou chia vyloženě prospěšná pro zdraví. Jsou vhodná pro diabetiky a osoby se zvýšenou hladinou cukru, díky schopnosti přeměnit se na gel zpomalují trávení polysacharidů a tím pádem ovlivňují hladinu cukru v krvi.