Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Granátové jablko

Granátové jablko Množství exotického ovoce v našich obchodech přehlížíme, protože nevíme, jak chutná či jak jej správně konzumovat.
Ina Havránková
5,0 5
1

Granátové jablko zdroj: shutterstock.com

Spolu s blížícími se Vánocemi se v obchodech můžeme setkat s velkým množstvím druhů exotického ovoce, které je pro nás kolikrát buď úplně neznámé, nebo jsme o něm sice už slyšeli, ale nějak jsme nenašli odvahu si ho koupit nebo ani netušíme, jak ho správně jíst a co od něj čekat. Je to tak – i když se postupně do našich jídelníčků pomalu dostávají i exotičtější a méně známé potraviny, stále se najde mnoho surovin, které z různých důvodů spíše přehlížíme. A přesně do této kategorie se řadí i granátové jablko.

Přejít na sekci článku:

Exotická pochutina

Exotická pochutina zdroj: shutterstock.com

Přehlížení a opomíjení je zrovna v případě sladkého, voňavého ovoce, jakým granátové jablko bezesporu je, poměrně velká škoda. Skrývá totiž skrývá velké množství zdraví prospěšných látek, které při pravidelné konzumaci pomáhají v boji proti celé řadě zdravotních potíží a neduhů. Možná zjistíte, že byste si ho měli dopřávat častěji než jen jednou za čas a že byste mu mohli dát šanci i v kosmetice.

Granátové jablko roste na menším stromě, zvaném též granátovník obecný, někdy též marhaník granátový. Jeho výška obvykle nepřesahuje dva až tři metry a najdeme ho především ve Středomoří, takže se s ním můžete setkat například na dovolené v Chorvatsku či Itálii. I když se jedná o subtropickou rostlinu, je možné ji pěstovat i v našich klimatických podmínkách.

Granátové jablko dosahuje velikosti až dvanácti centimetrů v průměru a má netypický zakulacený šestiúhelníkový tvar, ale to není jediná věc, která je na něm tak trochu zvláštní. Pod tvrdou slupkou se totiž skrývají membrány, ve kterých jsou schované šťavnaté kuličky, zrnka, jejichž chuť přechází od sladké ke sladkokyselé. V každém plodu bývá průměrně asi 600 semínek.

Související produkt
Regenerační obličejový olej granátové jablko 20 ml
Saloos / 224 Kč
Pleťový olej obsahuje jojobový olej pro ochranu a olej z granátového jablka pro extra výživu. Je určený pro stárnoucí, zralou a náročnou pleť, dodává antioxidanty a vitaminy A a E.
Detail produktu