Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Granátové jablko

5.0 5
1

Přejít na sekci článku:

Granátové jablko v kosmetice

Granátové jablko v kosmetice zdroj: shutterstock.com

Velmi důležité je využití granátového jablka v kosmetickém průmyslu, a to hlavně ve formě extraktu nebo oleje ze zrníček (semínek plodu). Využívá se pro své antioxidační účinky, pomáhá zpevňovat pokožku a zlepšuje její elasticitu, hydratuje ji do hloubky. Extrakt i olej ze semínek granátového jablka v přípravcích pomáhá zpomalovat proces stárnutí pokožky a chrání ji před volnými radikály. Díky tomu chrání pleť před vznikem vrásek a prohlubováním těch stávajících.

Podílí se na regeneraci pleti a na podpoře biochemických procesů v kůži a pokožku účinně chrání před působením vnějších vlivů. Pokožku nejen účinně hydratuje, ale také ji vyživuje, zjemňuje a zvyšuje její pružnost. Kromě toho má silně adstringentní, tonizační a svíravé účinky, ale působí i silně antisepticky a protizánětlivě, což se využívá zejména v péči o problematickou pokožku náchylnou ke vzniku akné a zánětlivých projevů. Výtažky z granátového jablka můžete najít v pleťových krémech a olejích, ve sprchových, masážních, koupelových a odličovacích olejích, v pleťových sérech a maskách, tělových mlécích, ale také v dekorativní kosmetice – například ve rtěnkách, bázích pod oční stíny či make-upech.

Související produkt
Regenerační krém na ruce granátové jablko 50 ml
Weleda / 250 Kč
Regenerační krém s olejem z granátového jablka intenzivně regeneruje pokožku, vyživuje ji a chrání. Granátové jablko v kombinaci s dalšími výživnými oleji ruce pěstí a brání vzniku pigmentových skvrn.
Detail produktu