Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Objevte účinky jahod

Objevte účinky jahod Jahody jsou nejen úžasně lahodné ovoce, ale mají také spoustu zdraví prospěšných účinků.
Jana Konečná
5,0 5
3

Přejít na sekci článku:

Hrstka jahod pro zdraví

Hrstka jahod pro zdraví zdroj: pexels.com

Jahody jsou takovým účinným přírodním prostředkem 2v1 – zamlsáte si a ještě uděláte něco pro své zdraví. Jahody posilují oběhový systém, srdce, i stěny cév a tepen, čistí krev, a díky tomu i snižují krevní tlak. Zvýšeným obsahem železa a kyseliny listové podporují také tvorbu červených krvinek. Jsou tak vynikající prevencí i podpůrným prostředkem při křečových žilách i hemoroidech. Jejich detoxikačním účinkem působí i na ledviny, mají močopudný účinek, čímž přispívají k jejich rychlejší očistě a brání zadržování nadbytečné vody v organismu. Jsou užitečné i pro zmírnění nepříjemných příznaků dny, která se stavem ledvin velice úzce souvisí. Obsažené antioxidanty pak posilují paměť i celkovou činnost mozku a pomáhají předcházet migrénám a bolestem hlavy.

Kromě jahodových plodů se pro léčivé účely používají i listy jahodníku, a to především toho lesního. Nejčastěji se přidávají do čajových bylinných směsí, ale lze je použít i jako obklady. Čaj z jahodníku má podobné účinky jako ten z maliníkového listí. Právě proto se často tyto dvě bylinky přidávají do čaje spolu, aby se jejich účinky vzájemně podpořily a násobily. Pomáhají při léčbě gynekologických onemocnění a čaj z nich je oblíbený i u těhotných žen před porodem, protože pomáhají otevírat a uvolňovat porodní cesty, zesilují stahy děložního svalstva a přispívají tak k rychlejšímu porodu bez zbytečných komplikací.

Čaj si můžete připravit čistě jen z listů jahodníku nebo jahodové listy přidat do různých čajových směsí pro chuť i účinky. Samotného jahodníku postačí lžička sušených plodů na hrneček vroucí vody. V kombinaci se výborně hodí k již zmíněnému maliníku a listům z borůvek či ostružiní. Velmi dobře se kombinuje i s plody šípku a okvětními lístky růží. Pro ozvláštnění a ještě plnější chuť čaje můžete přidat také nasušené plody jahod.

Související produkt
Předporodní čaj, sypaný 50 g
Nobilis Tilia / 79 Kč
Předporodní čaj obsahuje vyváženou směs maliníku a jahodníku. Listy těchto bylin usnadňují porod a zmírňují porodní bolesti. Obsažené třísloviny v čaji mají příznivý vliv na průběh druhé doby porodní.
Detail produktu