Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Objevte účinky jahod

5.0 5
3

Přejít na sekci článku:

Jahody pro bílé zuby a hladkou pleť

Jahody pro bílé zuby a hladkou pleť zdroj: stocksnap.io

Díky obsaženým antioxidantům jahody vyživují a pečují o pleť zvenčí i zevnitř. Pokud je budete zařazovat pravidelně do jídelníčku, tak se jejich účinky brzo projeví i přímo na pleti. Obsažené antioxidanty zpomalují stárnutí, chrání pleť před poškozením a vyživená pleť pak doslova září zdravím. Jahody však můžete aplikovat na pleť i z vnějšku.

Rozmačkané jahody můžete použít jako masku i peeling. Drobná jahodová zrníčka jemně pleť zbavují odumřelých buněk a zanechávají ji krásně svěží a rozjasněnou. Domácí jahodový peeling si můžete udělat i na olupující se rty s nevzhlednými šupinkami. Když si rozmačkané jahody ponecháte na pleti trochu déle, máte hned skvělou a 100% přírodní pleťovou masku s tonizačními účinky, která bezvadně vyživí hlavně suchou pleť. Jahody můžete navíc smíchat s dalšími účinnými surovinami, jako jsou kvalitní rostlinné oleje, Aloe vera a další.

Jahody vám také dokáží vykouzlit krásně bílý úsměv. Obsahují totiž enzym, který odstraňuje žlutý tón a zubní sklovinu přirozeně bělí. Přírodní bělicí jahodovou pastu vyrobíte z rozmačkaných jahod, kterou nanášíte a klasicky čistíte zuby pomocí kartáčku, nebo si jednoduše zuby pořádně vydrhněte překrojenou jahodou. Ideální nejen na výlety do přírody, kdy se vám nechce tahat s kartáčkem a pastou. Stačí najít pár lesních jahůdek. :-) Pro kvalitnější a rychleji rostoucí vlasy zase báby kořenářky doporučují odvar z listů jahodníku a dokonce k tomuto účelu používají i jeho kořen.

Na jahody by si však měli dávat pozor alergici. Pokud vám konzumace jahod spouští alergii, pak vás s nejvyšší pravděpodobností čeká alergická reakce i po jejich aplikaci na pleť či vlasy, raději se vyvarujte nebo přistupujte s opatrností i ke konzumaci čaje z listů jahodníku.