Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Pestrý svět rostlinných mlék Joya

Joya, rostlinná mléka zdroj: Joya

Radost ze života, kvalita a vkus - to je to, za čím si značka Joya stojí. Jejich inovativní produkty jsou nejen dokonalým doplňkem vědomé stravy, ale také vám poskytnou osobní okamžiky potěšení.

O značce

Joya je rakouská značka zaměřená zejména na výrobu lahodných rostlinných mlék v různých variacích, která nahradí klasické mléko (kravské, kozí) do kávy, kakaa, koktejlů, müsli, také jsou skvělým pomocníkem při pečení i vaření, ale v jejím portfoliu najdete taktéž smetany, dezerty nebo zmrzlinu z ovsa, rýže, mandlí a mnohem víc. To vše z pečlivě vybraných RAW surovin z Rakouska a dalších zemí Evropy, při čemž klade důraz na udržitelnou produkci i výrobu.

Chutné inovativní produkty značky Joya podporují zdravý životní styl a zajistí vám okamžiky potěšení kdykoli během dne. Všechny výrobky jsou veganské a sortiment reflektuje současné trendy v oblasti zdravé výživy.

Jejich cílem je, aby se rostlinné produkty staly důležitou součástí naší každodenní stravy a pro jeho dosažení vkládají 100% úsilí.

Benefity rostlinného mléka:

 • Široký výběr chutí
 • Lépe stravitelné než klasické mléko
 • Bez laktózy
 • Bez lepku
 • Bez GMO
 • Čisté ekologické suroviny
 • Vyrobeno v Rakousku
 • Udržitelnost
 • Zásobárna vitamínů a minerálů
 • Více sacharidů na úkor proteinů oproti klasickému mléku
 • Nasycené tuky jsou nahrazeny tuky nenasycenými

Jaké jsou druhy rostlinných mlék?

Existuje mnoho variací rostlinných mlék, nejčastěji dostupnou alternativou je mléko sójové. Často se také setkáváme s mlékem ovesným, kokosovým, mandlovým nebo rýžovým.

 • SÓJOVÉ MLÉKO - je bohatým zdrojem minerálů, jako je mangan, měď, hořčík, železo a draslík. Obsahuje vitamíny skupiny B, C, E a K.
 • KOKOSOVÉ MLÉKO - jasnou volbou pro všechny milovníky kokosu. Má lehce nasládlou chuť a je skvělým zdrojem energie. Hodí se k samotnému popíjení, do smoothies i jako přídavek vaření nebo pečení, nahradí klasickou smetanu.
 • MANDLOVÉ MLÉKO - si oblíbíte pro jeho nasládlou, jemně oříškovou chuť. Je zásobárnou vitamínů skupiny B, minerálů a zdravých tuků. Mandlové mléko lze pít samotné a skvěle se hodí například do cereálií.
 • OVESNÉ MLÉKO - je oblíbené zejména pro svou krémovou konzistenci a příjemnou chuť, takže se báječně hodí například do kávy. Kromě lahodné chuti je prospěšné i díky vyššímu obsahu vlákniny, bílkovin a probiotik, která jsou důležitá pro správné fungování střevní mikroflóry.
 • RÝŽOVÉ MLÉKO - vyznačuje se nasládlou chutí a vodnatou konzistencí. Pro lidský organismus je velice snadno stravitelné, neobsahuje téměř žádné tuky (je oblíbené zejména u sportovců) a naopak je bohatým zdrojem sacharidů.  Lze jej pít samotné teplé i studené, pro svou neutrální chuť se hodí do nejrůznějších pokrmů včetně smoothies.

V současné chvíli si u nás na webu můžete vybrat z novinek Joya mléko sójové, ovesné či mandlové v BIO kvalitě, bez přidaného cukru a plné hodnotných živin.

Proč zařadit více rostlinných produktů do jídelníčku?

Rostlinné alternativy mléčných výrobků nejsou jen otázkou lidí s intolerancemi nebo veganů - do svého jídelníčku je můžete zařadit i vy. 

Proč? Strava rostlinného původu nám přináší mnoho zdravotních benefitů, neobsahuje cholesterol a často je zdrojem prospěšných tzv. hodných tuků, vlákniny, vitamínů, minerálů a antioxidantů

Živočišné stravy se přitom nemusíte vzdávat úplně, nicméně její omezení je po zdravotní stránce významné. Ideální je konzumovat jak živočišnou, tak rostlinnou stravu ve vyváženém poměru a udržovat pestrost jídelníčku.

Úpravou jídelníčku a obohacením o rostlinnou stravu přispějete k prevenci proti mnoha civilizačním chorobám, jako je kardiovaskulární onemocnění, diabetes či obezita. 

TIP: Pokud vám chuť rostlinného mléka přijde mdlá, existuje několik možností, jak ji vylepšit. Rostlinné mléko můžete dosladit přírodními sladidly (agáve či datlový sirup), medem případně dochutit skořicí, nebo spolu se sušeným ovocem, datlemi či vnitřkem vanilkového lusku rozmixovat v mixéru a lahodný koktejl je na světě. 

 

Buďte zdravější s rostlinnými mléky Joya: