Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Přeslička rolní

Přeslička rolní Přeslička rolní má široké využití ve zdravotnictví i v kosmetickém průmyslu.
Jana Konečná
5,0 5
4

Přejít na sekci článku:

Přeslička v kosmetice

Přeslička v kosmetice zdroj: shutterstock.com

Křemík, který je v přesličce rolní bohatě obsažen, je nezbytný pro růst vlasů a nehtů. Kromě toho je také důležitý pro pevnost a pružnost pokožky. Naše tělo jej totiž potřebuje pro stavbu kolagenových a elastických vláken. Křemík na sebe také váže vlhkost a zajišťuje tak pleti dokonalou hydrataci. Postupem věku se však obsah křemíku v organismu snižuje a to se pak podepisuje i na našem vzhledu – tvoří se nám vrásky, pokožka je ochablá, suchá a našedlá, lámou se nám nehty i vlasy a už tolik nerostou. Křemík také rozjasňuje oči a zesvětluje oční bělmo, takže nám propůjčuje opravdu mladistvý vzhled.

Pro udržení bezchybného vzhledu pokožky je vhodné křemík dodávat nejen zevnitř, ale také podpořit jeho účinek z vnějšku. A k tomu se právě ideálně hodí přípravky s obsahem přesličky, která je křemíku plná. Výtažky z přesličky můžeme v kosmetice najít v různých krémech, sérech, zpevňujících tělových mlékách i pleťových vodách. Díky dezinfekčnímu účinku jsou výtažky z přesličky rolní taktéž přidávány do přípravků proti akné, kde navíc díky obsahu saponinů pomáhají redukovat zvýšenou produkci mazu. V přípravcích po holení taktéž skvěle funguje jako dezinfekce případných ranek.

Dezinfekčního a zpevňujícího účinku se také využívá u past na zuby, které mají díky přidané přesličce i blahodárný účinek na naše dásně – zabraňují jejich krvácení, dráždivosti a působí preventivně proti zánětům. Odvarem z přesličky si můžete navíc oplachovat i vlasy. Takový oplach vám nejen výborně posílí vlasy a celou vlasovou pokožku, ale navíc vám pomůže také, pokud vás trápí lupy, nebo celkově zvýšené padání a lámání vlasů.