Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

S přírodou proti kocovině

S přírodou proti kocovině Přestože žijeme zdravě, na silvestra to často porušíme :-)
Renata Ježková
5,0 5
8

S přírodou proti kocovině zdroj: shutterstock.com

Tak jistě, že jsme žili celý rok zdravě, pili ječmen, jedli chlorellu, snídali chia semínka a večeřeli goji v jogurtu posypaném drtí z cedrových oříšků. Domácnost čistíme mýdlovými ořechy, sebe mažeme bio arganovým olejem. Jenže pak přijde silvestr. Samozřejmě bychom mohli zakončit rok nějakou pěknou meditací a sklenkou Aloe vera, ale to v našich končinách tak jaksi nemá tradici. A tradice se - jak známo - mají dodržovat, protože v nich žije duch národa a naší identity a tak vůbec. Takže je možné, že velká část z nás nedopadne na silvestra úplně dobře. Ale matka příroda naštěstí odpouští svým dětem i drobné prohřešky, takže i pro tento případ má v záloze pár tipů, aby ten dopad přece jen nebyl tak tvrdý...

Přejít na sekci článku:

Příprava na večírek

Příprava na večírek zdroj: shutterstock.com

Asi se nedozvíte nic nového, ale první a základní pravidlo je nepít na lačno. Pokud máte po svátcích výčitky svědomí, kvůli tomu, co jste ne/jedli, tak na ně rychle zapomeňte a vyškrábejte odněkud zbytky bramborového salátu, chlebíčky, řízky, krémové cukroví...prostě cokoliv tučného. Dobře, třeba i něco s rostlinnými oleji (majonézu?). Zapomeňte na saláty a čerstvou zeleninu a ovoce vůbec, jejich čas ještě přijde. Ale jako základ potřebujete do žaludku něco tučného, prostě proto, že oleje a tuky ochrání žaludeční stěny před podrážděním a rychlým pronikáním alkoholu. Kdo četl Egypťana Sinuheta, tak si možná vzpomene, že láhev olivového oleje ho zachránila před otravou jedem. Protože nejspíš chcete zvracet až po večírku, tak celou láhev nemusíte, ale toto základní pravidlo je dobré mít na paměti.

Hodně pít je další zásadní, ale hodně podceňované pravidlo. Zatím samozřejmě vodu. Pokud jste dostatečně disciplinovaní, že i v pokročilých večerních hodinách dodržujete, že po každém alko nápoji by měla následovat sklenice vody, nemusíte to nikterak přehánět. Ale pokud víte, že od určité chvíle vás voda přestane zajímat nebo jdete někam, kde jedna mattonka přijde na vaši hodinovou mzdu, snažte se na to myslet už od rána, ideálně den předem. Zrovna tak do sebe můžete v rámci příprav naklopit pár panáků Aloe vera, to nikdy neškodí.

Samozřejmě je fajn, pokud jste během roku užívali něco, co čistí organismus a odbourává toxiny jako třeba zelený ječmen nebo chlorellu. Pokud ne, už to nezachráníte a nechte to až jako předsevzetí do nového roku. Základem je nezatěžovat organismus ničím těžkým nebo novým, pokud se ho právě chystáte přiotrávit alkoholem. Potřebujete být v kondici, takže nedrážděte žaludek ničím, co nezná, i kdyby to byl elixír mládí. Elixírů si dnes ještě užijete do sytosti.

Související produkt
Aloe vera šťáva 330 ml
Santaverde / 429 Kč
100% čistá organická šťáva z aloe vera přispívá k přirozené obranyschopnosti, je skvělým antioxidantem a přispívá k udržení normální hladiny cukru v krvi.
Detail produktu