Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

S přírodou proti kocovině

S přírodou proti kocovině Přestože žijeme zdravě, na silvestra to často porušíme :-)
Renata Ježková
5,0 5
8

Přejít na sekci článku:

Novoroční předsevzetí

Novoroční předsevzetí zdroj: biooo.cz

Až se zklidní žaludek, tak můžeme začít operovat s nejrůznějšími potravinovými doplňky. Tradiční čínská medicína myslí i na slabší povahy, takže najdeme formule, které napomáhají odbourávat alkohol. Můžete zkusit třeba 075 a dávkovat buď dle návodu na krabičce nebo - což je samozřejmě lepší - si nechat poradit od zkušeného fytoterapeuta, co je pro vás nejvhodnější. Doplňovat tekutiny a minerály pak můžeme i pomocí šťávy z Aloe vera nebo březové šťávy, které zároveň pomohou s detoxem.

A tady je vhodný okamžik sám sobě slíbit, že abychom to mohli příští rok zopakovat se vší parádou, ale lepším dojezdem, tak budeme lépe pečovat o játra a tělo celkově už během roku. K tomu účelu jsou ideální zelené potraviny jako ječmen, chlorella nebo mladá pšenice, které při pravidelné konzumaci skutečně dovedou zbavit tělo usazených odpadních látek a doslova pročistit organismus, takže příští rok budete alkohol daleko lépe odbourávat.

A ač se to nezdá, tak i v případě kocoviny je dost důležité naše psychické rozpoložení. Jde o to, že ačkoliv máme jednu z nejvyšších spotřeb čistého alkoholu na hlavu a alkohol je polehčující okolnost i v případě některých trestných činů, tak v rámci národního pokrytectví je pořád dobrým zvykem alkohol veřejně odsuzovat. Takže pokud se ráno probudíme po vydařeném večírku s nevydařeným koncem, tak máme tendenci se spíše stydět, v duchu si nadávat, že jsme to zas přehnali a vůbec mít ze sebe dost špatný pocit. Málokdo se probudí ráno v koupelně na dlaždičkách s pocitem “to jsem se ale včera nádherně zbořil”. Ale proč vlastně ne? Když už jednou něco děláme a je fuk, co to je, tak si za to pak nenadávejme. Buď to nedělám nebo si to užiju. Léčit kocovinu s pocitem, jaký to byl báječný večírek, jde rozhodně lépe. A pokud takový večírek nemáme každý den, tak jednou za čas se svět nezboří.

Mnoho večírků s dobrým koncem Vám do nového roku přeje vaše BIOOO :-)