Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

5 způsobů, jak zregenerovat plíce, když přestanete kouřit

5 způsobů, jak zregenerovat plíce, když přestanete kouřit Kouření (i pasivní) má kritické následky na celý organismus, nejvíce však trpí plíce.
Karolína Kinclová
5,0 5
2

Přejít na sekci článku:

5. Relaxujte pro zdravé plíce

5. Relaxujte pro zdravé plíce zdroj: unsplash.com

Mnoho lidí se cítí ve stresu potom, co přestanou kouřit. Relaxujte tedy. Pokud jste právě přestali, pravděpodobně vás čeká náročnější cesta, kterou se ale vyplatí zvládnout. Buďte k sobě tedy hodní a dovolte si nestresovat se.

Meditace a přítomný okamžik

Mnoho lidí začínají s meditací, aby se naučili zvládat stres a chutě na cigarety. Je mnoho druhů meditace nebo jógy, ze kterých si určitě vyberete tu, co by vám vyhovovala. Už po jedné meditaci se ucítíte klidnější, z dlouhodobějšího hlediska se snadno budete udržovat v přítomném okamžiku, vybudujete si laskavost sami k sobě a budete si vědomi každého kroku ve vašem životě.

Masáže vás uvolní

Masáže zlepšují tok lymfy a pomáhají imunitnímu systému, aby snadněji bojoval s toxiny ve vašem těle. Při masáži se uvolníte a váš dech se zpomalí a prohloubí, což je skvělé pro vaše plíce. Masáž pomáhá i svalům, které jsou určené k dýchaní, aby se uvolnily, tím si přispějete k snadnějšímu dýchaní. A navíc masáž je prostě super. :)

Jak si usnadnit celý proces, když přestáváte kouřit?

Mnoho lidí poté, co skončí s kouřením, jsou nervózní a mají potřebu něco dělat s rukama. Pořiďte si na ruku nějaký náramek, který zabaví vaše ruce a odláká vaši pozornost od potřeby držet cigaretu.

Pamatujte si své cíle

Napište si na papír důvody, proč jste se rozhodli skoncovat s kouřením. A napište si všechno, co budete moci dělat jako nekuřák (třeba doběhnout autobus, aniž byste z toho měli pomalu infarkt). A pokaždé, když máte chuť na cigarety, vzpomeňte si na tento seznam, noste ho u sebe a přečtěte si ho pokaždé, když budete mít zase chuť zapálit si.

Nenapadá vás moc věcí? Možná si přejte být zdravější nebo v lepší formě. Možná vám vadí ten zápach, který se vás jako kuřáka drží. Možná vadí vašemu partnerovi, že kouříte. Možná nechcete, aby vaše děti vdechovaly kouř. Možná chcete ušetřit. Důvodů může být milion.

Poproste své přátele a rodinu, aby vás podpořili v tomto rozhodnutí, a buďte na sebe hrdí za každý den, kdy jste dali přednost zdravějšímu životu! :)