Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

5 způsobů, jak zregenerovat plíce, když přestanete kouřit

5 způsobů, jak zregenerovat plíce, když přestanete kouřit Kouření (i pasivní) má kritické následky na celý organismus, nejvíce však trpí plíce.
Karolína Kinclová
5,0 5
2

Přejít na sekci článku:

4. Zregenerujte své plíce éterickými oleji a bylinkami

4. Zregenerujte své plíce éterickými oleji a bylinkami zdroj: pexels.com

Bylinky a éterické oleje jsou léčivem na kdejaké bolesti a nešvary (fyzické i psychické). Pomohou tedy i při rekonvalescenci plic ať už inhalací éterických olejů, mazáním různých balzámů nebo bylinkovými čaji.

  • Raw med - každé ráno si dejte lžíci raw medu (bez přidaného cukru). Nebo lžíci raw medu rozmíchejte ve sklenici s teplou vodou, přidat můžete šťávu z citronu nebo limetky a špetku skořice. Raw med je totiž antibakteriální a antiseptický, čímž pomůže bojovat s toxiny v těle, navíc se podílí se rozpouštění hlenu a urychluje vykašlávání. Kašel, který se dostaví, když přestanete kouřit, tak zmizí mnohem rychleji. Med navíc obsahuje minerály, které poskytují tkáňovou obnovu.
  • Kajenský pepř - je silným detoxikantem a zahřívačem, zacházejte s ním proto extra opatrně a rozhodně zde platí, že méně je více. Kajenský pepř můžete pít ráno s medem namísto skořice. Nasypte pouze 1/10 lžičky kajenského pepře do 2 dcl teplé vody, přidejte šťávu z limetky nebo citronu a lžíci medu. Tento detoxikační nápoj pijte na lačno, nejlépe půl hodiny před jídlem. Pomůže vám obnovit tkáňové buňky a odhlení celý organismus včetně plic.
  • Tymián - tymiánový sirup nebo tymiánový čaj vám usnadní vykašlávání hlenů a zmírňuje škrábání v krku.
  • Oregáno - patří mezi nejsilnější antibiotika, je antivirový, protiplísňový a antibakteriální. Na plíce a dýchací cesty má léčivé účinky, neboť značně odhleňuje, pomáhá zahojit případná poranění i záněty, uvolňuje svalové křeče (při vykašlávání se namáhají svaly, kterým pomůže právě oregánový olej). Pro inhalaci stačí jedna/dvě kapky oregánového oleje nakapat do horké vody a inhalovat páru. Také můžete to prázdné tobolky nakapat dvě/tři kapky oregánového oleje, dolít kapsli olivovým olejem, uzavřít a zapít dostatečným množstvím vody.
  • Máta peprná - pijte, mažte, inhalujte. Mátový čaj uvolňuje dýchací cesty (navíc harmonizuje trávení). Esenciální olej z máty peprné můžete také inhalovat stejně jako u oregánového éterického oleje, máta pomáhá též odhleňovat a navíc je antiseptická a protizánětlivá, plíce tak budou regenerovat. Navíc máta je výborná proti bolestem hlavy. Můžete si také pořídit mátový balzám či si sami namíchat bambucké máslo s mátovým éterickým olejem a mazat si balzám na hruď. Přidat můžete i eukalyptový olej.
  • Eukalyptus - další výborná rostlina na inhalaci, která uvolní ucpané dýchací cesty a odhlení je. Můžete si také mazat hrudník eukalyptovým balzámem.
  • Přírodní doplňky stravy - přírodní doplňky stravy jsou plné léčivých bylinek ze všech koutů světa. Můžete si tak pohodlně dopřát kombinace těch nejúčinnějších rostlin z celé planety v podobě čajů nebo tobolek s nadrcenými bylinkami.
Související produkt
Oregano (Dobromysl), Bio Baldini 5 ml
Taoasis / 267 Kč
Bio oreganový éterický olej patří mezi jeden z nejsilnějších přírodních antibiotických prostředků. Má také antivirotické a antimykotické účinky.
Detail produktu