Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Inhalace – úleva od kašle, zánětu průdušek či hlasivek

Inhalace – úleva od kašle, zánětu průdušek či hlasivek Při nachlazení horních cest dýchacích, rýmě nebo chřipce rychle a účinně pomůže inhalace mořské soli nebo éterických olejů.
Ina Havránková
3,9 5
8

Přejít na sekci článku:

Alergici a astmatici raději se solí

Alergici a astmatici raději se solí zdroj: shutterstock.com

Pro astmatiky, alergiky a děti je nejvhodnější k inhalaci použít mořskou sůl. Sůl je univerzální pomůcka na napařování, kterou lékaři doporučují nejčastěji. Do vroucí vody přidejte dvě polévkové lžíce mořské soli a nechte pár minut vařit. Inhalování výparů soli zlepšuje opakované problémy s dýchacími cestami. Můžete použít i klasickou kuchyňskou sůl, obě mají stejné dezinfekční účinky, ale ta mořská obsahuje více prospěšných minerálů. Vdechování roztoku soli je možné i dlouhodobě. V zimních měsících to pomáhá udržovat sliznici zvlhčenou a předcházet tak některým infekcím.

Opravdu opatrní buďte při alergii na pyl. Problém nastane, pokud se rozhodnete do vody vhodit bylinky nebo nakapat éterické oleje z nich. Pokud se obáváte alergické reakce, sáhněte raději právě po soli nebo inhalujte jen páru z čisté vody.

Nezapomínejte, že inhalování léčivých par nebude účinné, pokud k němu nepřidáte i ležení v posteli. Určitě není vhodné jít hned po napařování ven na studený vzduch. Měli byste zůstat doma v klidu a s dostatečným množstvím tekutin.