Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Inhalace – úleva od kašle, zánětu průdušek či hlasivek

Inhalace – úleva od kašle, zánětu průdušek či hlasivek Při nachlazení horních cest dýchacích, rýmě nebo chřipce rychle a účinně pomůže inhalace mořské soli nebo éterických olejů.
Ina Havránková
3,9 5
8

Přejít na sekci článku:

Jaké éterické oleje inhalovat?

Jaké éterické oleje inhalovat? zdroj: shutterstock.com

Rozmarýn. Tato bylina lásky, která zdobí oblek téměř každého svatebčana, má protizánětlivé a dezinfekční účinky.

Borovice. Má silné antiseptické účinky a její výpary zvýší tvorbu hlenů a zlepší vykašlávání. Výborně působí i proti bolesti hlavy, kterou způsobily ucpané dutiny.

Tymián. Tymián není jen výborné koření, ale využijete ho i při potlačení prudkého kašle. Má příznivé účinky na sliznici nosní a ústní dutiny. Využívá se při zánětech průdušnice a průdušek a zlepšuje vykašlávání.

Heřmánek. Patří mezi nejznámější bylinky, které se na inhalování využívají. Nejčastěji se používá při zánětech horních cest dýchacích. Pokud jste ale někdy měli alergickou reakci na květiny, heřmánek nepoužívejte! Někteří odborníci tvrdí, že vysušuje sliznice a ty pak méně odolávají choroboplodným zárodkům. Jestliže vás po použití heřmánku bude štípat v nose, sáhněte raději po jiném prostředku vhodném pro inhalování.

Máta. Výpary mátového éterického oleje mají dezinfekční a protizánětlivé účinky. Velmi příjemná vůně odstraňuje i bolest hlavy. Opatrní by však měly být alergici, kterým dělají problémy hvězdnicovité rostliny.

Skořice. Pokud do vody určené k inhalování nakapete éterický olej skořice, celý příbytek nasákne vánoční atmosférou a uděláte hodně i pro své dýchací cesty. Skořice dokáže velmi účinně zabíjet viry a její příjemnou vůni s antiseptickými účinky si zkrátka zamilujete.

Pozor! Trpíte-li astmatem, v žádném případě při inhalování éterické oleje nepoužívejte. Mohou podráždit citlivé dýchací cesty a vyvolat záchvat astmatu. Stejný striktní zákaz platí i pro kojence a děti, zejména pokud olej obsahuje mentolovou nebo kafrovou silici, která u dětí může vyvolat dechovou tíseň.

Související produkt
Máta peprná 10 ml
Nobilis Tilia / 198 Kč
Čistá rostlinná silice z máty peprné pěstované v USA pročišťuje dýchací cesty a pomáhá od příznaků rýmy a nachlazení. Zmírňuje známky stresu a působí příznivě při nechutenství.
Detail produktu