Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Jak na celostní léčbu

Jak na celostní léčbu Jak si co nejlépe vybrat tu správnou alternativu celostního přístupu ke zdraví.
Renata Ježková
5,0 5
2

Jak na celostní léčbu zdroj: shutterstock.com

Je možné, že jste se rozhodli, že vás celostní přístup ke zdraví oslovuje a že mu dáte šanci. Nebo jen chcete omezit látky, které jsou pro vaše zdraví nepříznivé a dobře si uvědomujete, že mezi ně spadá většina volně prodávaných konvenčních léčiv. Ale pak se často může stát, že narazíte na spoustu informací, které si navzájem protiřečí, na preparáty, o kterých si nejste jisti, jestli jsou pro vás vhodné, případně si nejste zcela jisti důvěryhodností zdroje. Následně se vám v tomto babylonském zmatení jazyků začne zdát, že dát si občas nurofen přece nemůže být až taková tragédie a z dobrého úmyslu zbude další dlažební kostka na chodníčku do pekla. A tak se pokusíme vám poskytnout alespoň pár vodítek pro to, aby se ten chodníček otočil právě tam, kam opravdu chcete.

Přejít na sekci článku:

Kdy hledat alternativu konvenční léčby

Kdy hledat alternativu konvenční léčby zdroj: shutterstock.com

Ano, nabízí se odpověď, že vždy, ale nejsme tady proto, abychom postulovali nějaká kategorická tvrzení. A když už, tak by měla být vždy podložena relevantními argumenty. Takže - kdy je vhodné hledat alternativní léčebné postupy?

Když jste zdraví. Ano, zní to paradoxně, ale v tom je právě největší přínos celostní medicíny. Zaměřuje se na zdraví, nikoliv na nemoc. Takže v případě, že vám nic moc nechybí, dovede pro vás udělat možná více než v momentě, kdy už nemocní jste. Zejména čínská tradiční medicína zná dost preparátů, které pomáhají udržet tělo i duši v rovnováze a tím vlastně posilovat obranyschopnost jak fyzickou, tak psychickou. A dobrý terapeut vás může naučit pracovat s tělem tak, že daleko lépe a dříve poznáte, že vám něco schází a patřičnými kroky zarazíte problém hned na začátku.

V případě chronických zdravotních problémů. Časté angíny, alergie, bolesti zad, migrény, deprese...zkrátka věci, které se s vámi táhnou již delší dobu, opakují se a nikdo vám zatím nedovedl říct, proč vlastně a nějakým způsobem to vyřešit. Tady velmi pomáhá to, že celostní medicína nahlíží na symptom jinak než konvenční. Nepovažuje symptom za něco, co je problémem o sobě, ale za signál, že někde problém je. A dává ho do jiných, z hlediska běžného pohledu často překvapivých, souvislostí.

Když bolí duše. Psychické problémy jako jsou deprese, úzkosti a fyzické problémy s nimi spojené (závislosti..) dokáže celostní přístup řešit daleko efektivněji. Protože přiznejme si upřímně, ona si ta naše západní společnost moc neví s duší rady. Tak nějak nevíme co s ní a kde ji hledat a vlastně ani jak ji léčit. A je ji potřeba vůbec léčit? Může být duše stejně nemocná jako tělo? Když si položíte otázku takto, tak se vám možná užívání antidepresiv a anxiolytik začne ukazovat v trochu jiném světle…

Když se cítíte špatně, ale z pohledu konvenční medicíny jste zdraví. Takové to, když na vás u lékaře koukají jako na simulanta, protože vás přece nemůže nic bolet, protože přístroj nic neukázal. Dobře, nemělo by to tak být, lékař by měl být empatický a tak, ale prostě to tak někdy je. Nebo je třeba empatický až až, ale prostě při nejlepší vůli netuší, proč je vám špatně. A vy máte na výběr - buď hledat jiného lékaře s jiným přístrojem nebo to zkusit jinak. Mimochodem, z této skupiny se rekrutuje snad nejvíce odpadlíků od konvenční léčby. Protože když se necítíte dobře, tak kvůli tomu, že z nějakého přístroje vypadnou příznivá data, se vám dobře neudělá.

Léčíte se s něčím konvenčním způsobem, ale chcete k tomu přidat ještě nějaký nadstandard. Jsou problémy, u kterých si prostě netroufnete na nějaké experimenty. Případně máte lékaře, kterému věříte a léčba má výsledky. Celostní léčebné metody dokáží výborně koexistovat s těmi konvenčními a často dohromady dosáhnou daleko většího a rychlejšího úspěchu u daleko širšího spektra pacientů. Nicméně to chce otevřenou mysl u všech tří stran - lékaře, celostního terapeuta i pacienta.

Související produkt
Ganoderma Reishi Extrakt, kapsle 90 ks, 45 g
Superionherbs / 968 Kč
Ganoderma Duanwood Reishi Extrakt obsahuje výtažky houby reishi, nabité účinnými látkami. Extrakt je unikátní tím, že obsahuje více než 40 % polysacharidů a více než 4 % triterpenoidů.
Detail produktu