Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Jak na celostní léčbu

Jak na celostní léčbu Jak si co nejlépe vybrat tu správnou alternativu celostního přístupu ke zdraví.
Renata Ježková
5,0 5
2

Přejít na sekci článku:

Celostní medicína - co si vybrat

Celostní medicína - co si vybrat zdroj: shutterstock.com

Takže se v rámci možností snažíte o sebe co nejlépe pečovat a hledáte to pravé pro vás. Je opravdu málo lidí, kteří jsou skutečně skrz naskrz zdraví, většina z nás řeší buď nějaké chronické záležitosti jako jsou alergie, kožní problémy, zrakové problémy, opakující se nemoci nebo tak jako tak občas skončí v posteli s chřipkou, chytnou je záda nebo je postihnou trávicí problémy. Takže se dá říct, že vždy je co zlepšovat, i kdyby to měly být jen “kosmetické” problémy jako trvalá nadváha nebo padání vlasů. A teď co si vybrat? Nabídka je skutečně široká - homeopatie, ajurvéda, čínská medicína, detoxikace, klasické české bylinkářství, biotronika, všemožné metody na vyčištění a odstranění negativních emocí, v lepším případě rovnou vyčištění karmy (nikoli té, co máte v koupelně), meditace, různé šamanské praktiky, aromaterapie, nepřeberné množství masáží...a nezapomínejme na parazity, ti jsou teď hodně populární. A jak z toho ven - nebo spíš dovnitř…

Samozřejmě ideální stav je jít někam na doporučení, jenže ani to nezaručí, že co pomohlo kamarádce, pomůže i vám. Jedna rada praktická, jedna lehce esoterická. Začneme esoterickou, abychom skončili pozitivně. Čím více se začneme sami o sebe starat, dbát na to, abychom žili tak, jak je pro naše tělo i duši nejlepší, tím více se vyladíme sami na sebe, na svoji intuici, kterou máme ve větší či menší míře každý a najednou začneme být daleko lépe schopni rozlišovat. A následně se k nám začnou úplně “náhodou” dostávat nějaké informace - narazíme na letáček, dostaneme radu od přítele, něco na nás vyskočí na internetu… A pokud se v tu chvíli zamyslíme a zaposloucháme do svého nitra, tak sami objevíme odpověď, která přijde formou pocitu - toto se mi líbí, ne, toto pro mě (ještě) není. Není potřeba to racionálně vyhodnocovat.

A když jsme se takhle lehce esotericky přiblížili formě léčení, která je nám bližší (případně jsme si hodili korunou nebo šli někam na doporučení), tak praktická rada na závěr - vybírejte podle terapeuta. Je mnoho cest, jak se můžete dopracovat k dobrému zdraví a ve výsledku na formě až tak nezáleží. Co potřebujete skutečně, je dobrý průvodce. A tady se může spojit naprosto čistě racionální uvažování s intuicí. Je vám terapeut ochotný poskytnout nezávaznou konzultaci? Vysvětlí vám dobře, o co jde a jak bude vše probíhat? Chce po vás výsledky od lékaře (pokud máte konkrétní problém) nebo k nim vůbec nepřihlíží, protože jen ta jeho metoda je ta správná? Má nějaký teoretický background nebo se mu jeho poslání vyjevilo ve snu? Dokáže vám poradit, co máte dělat vy sami nebo se tváří, že jen on s vámi dokáže něco udělat? Má přehled o různých jiných metodách a způsobech léčby nebo ho to nezajímá, protože on již prozřel a zná správnou cestu? A v neposlední řadě - je vám lidsky sympatický? Protože to je předpoklad úspěchu, pokud se máte dostat do harmonie, musí s vámi váš průvodce na nějaké úrovni rezonovat. Nemusí a nejspíš nebude vás jen poplácávat po zádech a ujišťovat, jak jste super, občas vás taky pěkně rozhodí nebo vám ukáže něco, co jste fakt nechtěli vidět. Ale musíte k němu mít důvěru a musíte vidět výsledky. Jinak je čas jít o dům dál.