Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Jak předcházet zánětu osrdečníku?

zdroj:

Zánět osrdečníku neboli perikarditida je onemocnění, kdy je zánětem napaden obal srdce zvaný osrdečník, latinsky pericardium. Příčiny zánětu osrdečníku mohou být druhu bakteriálního, virového a vzácně i houbového. Příznaky bývají často zaměňovány s infarktem myokardu, protože mezi ně patří bolest na hrudi. 

Pokud trpíte tímto onemocněním, v procesu léčby vám vedle terapie předepsané lékařem pomohou přípravky podporující imunitu a zdraví kardiovaskulární soustavy. V tomto článku vám představíme některá přírodní řešení!

Posilněte svou imunitu

Kromě vyvážené stravy je základním kamenem silné imunity i pohyb v přírodě. V rekonvalescenci se nám ale pohybu v přírodě nedostává tolik, kolik by bylo zdrávo. V takovém případě pomohou přírodní doplňky stravy. 

V podpoře obranyschopnosti zcela určitě vede vitamin C. V naší nabídce najdete přírodní výtažky vitaminu C z bohatých přírodních zdrojů, jako jsou acerola či šípek.

Dalším výborným pomocníkem v boji proti volným radikálům je echinacea neboli třapatka. Využití co možná nejsilnějšího účinku zaručí tinktura z této byliny.

Nezapomeňte na zdraví krevního oběhu

Při zánětu osrdečníku je důležité dbát na podporu zdraví srdce a kardiovaskulárního systému. V našem sortimentu najdete bylinky na posílení srdce a žil. Králem bylin blahodárných na srdce je u nás málo známý pupečník asijský. Nejen že dodá vzpruhu srdci, ale je také pomocníkem při obnově imunity. Na našem e-shopu je k dostání čistý prášek pupečníku asijského v biokvalitě, který vám zaručí maximální blahodárný účinek. 

Další bylinou, která bude mít pozitivní účinky na vaše srdce, je čajovník čínský. Je vědecky prokázáno, že zelený čaj je antioxidantovou bombou a i díky svému obsahu antioxidantů působí podpůrně na cévní stěny.

Kromě bylinné síly vsaďte i na pomoc minerálů. Hořčík díky svému skvělému vlivu na nervový systém pomáhá s regenerací žil a cév a v neposlední řadě i srdce. V obchodech bývá k dostání velké množství doplňků stravy s hořčíkem. Problémem je ale často špatná vstřebatelnost takových forem hořčíku. Zvolte proto raději doplněk stravy s hořčíkem ve formě bisglycinátu, který je nejlépe vstřebatelnou formou na trhu.

Bojujte úspěšně se záněty

Jako pomocník v boji s neduhy se vám osvědčí bylinky také při zánětech v těle. Protizánětlivých bylin známe celou řadu: přece jenom se říká, že na každou nemoc se vždycky nějaká bylinka najde. Svou obranyschopnost a tím i boj se zánětem podpořte například čaji z heřmánku, třapatky, kontryhele, sporýše či chrpy. Tělo vám za tuto přirozenou a přírodní pomoc a podporu poděkuje.

Stejně tak ale doporučujeme např. tinkturu z lichořeřišnice, která je jako dělaná na léčbu zánětů (je výborná i na zánět močových cest), nebo vnitřní užití jednoho z nejsilnějších antioxidantů na světě - dračí krve. Nebojte se, žádný drak kvůli výrobě zraněn nebyl, jedná se o pryskyřici stromu Croton lechleri z Amazonského pralesa.

Neváhejte dopřát svému tělu to nejlepší

Při závažném zánětu nečekejte a podpořte svou imunitu tím nejlepším z přírody. Poraďte se ovšem raději se svým lékařem pro případ, že by některé byliny špatně reagovaly s léky, které užíváte. Náš sortiment vám nabídne přesně to, co potřebujete.