Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Jak si pomoci od kašle? Zn. Přírodně!

Jak si pomoci od kašle? Zn. Přírodně! Kašel bývá velmi nepříjemnou až vyčerpávající záležitostí, která nedá spát vám ani lidem kolem vás. Jde vlastně o obranný mechanismus naší dýchací soustavy a tělo nám tak dává jasně najevo, že něco není v pořádku. Proto je velice důležité zaměřit se nejen na samotnou léčbu kašle, ale i na jeho příčiny.
Ina Havránková
5,0 5
2

Přejít na sekci článku:

Léčba kašle éterickými oleji

zdroj:

Úlevu od kašle vám přinesou také některé éterické oleje. Můžete je inhalovat, nakapat do aromalampy nebo je smíchat s rostlinným olejem a použít jako zábal či mazání na krk. V tom případě jednoduše smíchejte váš oblíbený rostlinný olej v poměru 15 ml oleje na dvě kapky éterického oleje. Výborně se hodí třeba olej meruňkový, mandlový nebo jojobový.

Éterický olej si můžete také přidat do koupele nebo nakapat na kapesník a inhalovat na sucho. Na kašel jsou vhodné tyto esenciální oleje: eukalyptus, tymián, levandule, myrta, šalvěj, cypřiš, kadidlo, meduňka, hořký pomeranč, máta a tea tree.

Dostatek tekutin

Jako u každé nemoci nezapomínejte ani na pitný režim. Zvýšení příjmu tekutin je zejména při léčbě kašle velmi důležité, protože tekutiny pomáhají k uvolnění hlenu v dýchacích cestách, čímž snižují potřebu kašlat. Kromě čaje byste měli do svého jídelníčku zařadit i klasický slepičí (nebo třeba zeleninový) vývar a obecně polévky. Denní příjem tekutin navýšíte také konzumací ovoce a zeleniny, díky kterým navíc dodáte tělu potřebné vitaminy a minerály.

Kašel by měl zcela zmizet po uplynutí 2 týdnů. Pokud se tak nestane, může se jednat o chronické onemocnění dýchacích cest, v takovém případě je důležité navštívit lékaře.