Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Když bolí čakra

5.0 5
3

Přejít na sekci článku:

Sakrální čakra

Sakrální čakra zdroj: shutterstock.com

Sakrální čakra nebo také Svadhistana se skrývá v podbřišku. Kumuluje sexuální a tvořivou energii. Má oranžovou barvu a jejím elementem je voda, ze které obrazně i doslova nasává potřebnou výživu. Má velký vliv na naši plodnost – ať fyzickou nebo mentální. Pokud je se sakrální čakrou vše v pořádku, chováme se přirozeně a jsme k ostatním lidem otevření. Zablokovaná 2. čakra může způsobovat nejistotu v sexuální a celkově vztahové oblasti. Můžeme se cítit ohledně sexu nejistí, jsme nespokojení s naším tělem a neustále se pozorujeme a analyzujeme. Tato nejistota může přerůst až v sexuální ochlazení a trvalou nechuť k sexu a v nejhorším případě může vést i k neplodnosti.

Na fyzické úrovni tato čakra ovlivňuje pohlavní orgány. Její blokace pak může mít na svědomí bolestivou menstruaci a PMS. Je přímo spojená i fyzickou plodností a nerovnováha se může projevit cystami na vaječnících či srůsty vejcovodů. Mužům hrozí rakovina varlat či prostaty. Po důvodech špatné činnosti této čakry je vhodné zapátrat až do období dětství. Její zablokování mohla způsobit puritánská výchova a vnucovaný názor, že sexualita je něco špatného. Pubertální děti se pak za probouzející sexualitu stydí, snaží se ji potlačit a tím si pomalu, ale jistě uzavírají sakrální čakru.

Jak jemně a citlivě Svadhistanu znovu otevřít?

  • Vůně – pro uvolnění 2. čakry se výborně hodí vůně ylang ylang a santalu. Ty se vyznačují afrodiziakálními účinky. Uvolňují také nahromaděné úzkostlivé pocity a navozují atmosféru bezpečí. Podporují fantazii, kreativitu a posilují pocity štěstí. Tu pravou vůni si můžete vybrat mezi éterickými oleji a přidat pár kapek do aromalampy, nebo zapálit vonnou tyčinku či vykuřovací směs.
  • Barvy – tuto čakru postupně posílíte, když se budete obklopovat oranžovou barvou. Pokud zrovna tuto barvu nemusíte, zkuste si alespoň koupit plnou mísu pomerančů či mandarinek. Pohled na jejich zářivou a hřejivou barvu vám dodá novou kreativní energii.

Rozproudit stagnující energii sakrální čakry pomáhá také koupel v křišťálově čisté vodě. Takže hurá do horského jezera nebo si osvěžit nožky v průzračném potůčku.