Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Když bolí čakra

5.0 5
3

Přejít na sekci článku:

Čakra solar plexu

Čakra solar plexu zdroj: shutterstock.com

Třetí čakra Manipura je schovaná v oblasti za pupíkem. Je to centrum našich emocí, proto nás také často bolí žaludek, když máme z něčeho strach, jsme nervózní nebo se nám přihodilo něco špatného. Má žlutou barvu a jejím živlem je oheň. Ten ostatně obrazně i doslova prostřednictvím této čakry živí náš zápal pro věc. Harmonická 3. čakra podporuje naši životní vášeň, energii a zdraví. Podporuje naši pevnou vůli k dosažení vytyčených cílů a přání. Pokud má nedostatečnou činnost a je oslabená, může tato čakra způsobovat nejistotu a ztrátu odvahy hned před první překážkou. Její oslabení se může také projevit tím, že rychle „vzplaneme“ v negativním smyslu. Svoji nejistotu a nízké sebevědomí si ventilujeme skrz výbuchy vzteku a vyvolávání nesmyslných hádek.

Na fyzické úrovni se projevuje její nevyvážená činnost nemocemi v břišní dutině. Může tak mít na svědomí žaludeční vředy, kýlu, alergii na lepek, žlučníkové kameny a další neduhy. Můžeme také trpět na různé žaludeční neurózy a být více náchylní ke střevním chřipkám a dalším virovým onemocněním spojených s trávením.

  • Vůně – levandule uvolňuje a uklidňuje při přehnané nervozitě. Rozmarýn posiluje naši vůli a podporuje rozhodnost. Vůně citrusových plodů zase dodává energii a chuť do života a sílu prát se s překážkami.
  • Barvy – Manipuru nejlépe podpoří pastelově hřejivá žlutá barva. Tato barva působí neobyčejně pozitivně, pokud si s ní vymalujete třeba pokoj. Jestli se nechcete pouštět do tak velké změny, zkuste nosit při sobě tygří oko, citrín nebo další z nažloutlých drahokamů.

Ohnivou energii ve vás doslova zapálí také pozorování ohně. Kromě krbu a táboráků se tak přímo nabízí zajistit si svůj malý soukromý oheň díky aromalampě nebo vonné svíčce.