Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Když bolí čakra

Když bolí čakra Čakry jsou místa v těle, jež mají schopnost hospodařit s životní energií.
Jana Konečná
5,0 5
3

Přejít na sekci článku:

Čakra solar plexu

Čakra solar plexu zdroj: shutterstock.com

Třetí čakra Manipura je schovaná v oblasti za pupíkem. Je to centrum našich emocí, proto nás také často bolí žaludek, když máme z něčeho strach, jsme nervózní nebo se nám přihodilo něco špatného. Má žlutou barvu a jejím živlem je oheň. Ten ostatně obrazně i doslova prostřednictvím této čakry živí náš zápal pro věc. Harmonická 3. čakra podporuje naši životní vášeň, energii a zdraví. Podporuje naši pevnou vůli k dosažení vytyčených cílů a přání. Pokud má nedostatečnou činnost a je oslabená, může tato čakra způsobovat nejistotu a ztrátu odvahy hned před první překážkou. Její oslabení se může také projevit tím, že rychle „vzplaneme“ v negativním smyslu. Svoji nejistotu a nízké sebevědomí si ventilujeme skrz výbuchy vzteku a vyvolávání nesmyslných hádek.

Na fyzické úrovni se projevuje její nevyvážená činnost nemocemi v břišní dutině. Může tak mít na svědomí žaludeční vředy, kýlu, alergii na lepek, žlučníkové kameny a další neduhy. Můžeme také trpět na různé žaludeční neurózy a být více náchylní ke střevním chřipkám a dalším virovým onemocněním spojených s trávením.

  • Vůně – levandule uvolňuje a uklidňuje při přehnané nervozitě. Rozmarýn posiluje naši vůli a podporuje rozhodnost. Vůně citrusových plodů zase dodává energii a chuť do života a sílu prát se s překážkami.
  • Barvy – Manipuru nejlépe podpoří pastelově hřejivá žlutá barva. Tato barva působí neobyčejně pozitivně, pokud si s ní vymalujete třeba pokoj. Jestli se nechcete pouštět do tak velké změny, zkuste nosit při sobě tygří oko, citrín nebo další z nažloutlých drahokamů.

Ohnivou energii ve vás doslova zapálí také pozorování ohně. Kromě krbu a táboráků se tak přímo nabízí zajistit si svůj malý soukromý oheň díky aromalampě nebo vonné svíčce.