Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Recenze: Spiron – ideální společník (nejen) na cesty

Recenze: Spiron – ideální společník (nejen) na cesty Aromaterapeutický sprej Spiron je skvělým pomocníkem proti fyzickým i psychickým obtížím. Vhod přijde nejen při cestování, ale i po celý rok.
Jana Konečná
4,4 5
8

Recenze: Spiron – ideální společník (nejen) na cesty zdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

Miluju cestování a ráda poznávám nová místa, a to i přes to, že mi samotné cestování jako horké Pitta dóše nedělá moc dobře. Nejhorší je to během letních veder (i když to snáší dobře asi málokdo). Pokud se mi to nepodaří dobře podchytit, tak jsem během cesty podrážděná, tuhnou mi šíjové svaly a bolí mě hlava, což velice často přeroste i do silné migrény. Nejen, že pak pokazím výlet sama sobě, ale i dalším mým spoluvýletníkům, kteří musí moje nálady snášet. Na svoji cestovní nesnesitelnost jsem postupem času vyladila pár vychytávek.

V první řadě se snažím nikam dál neodjíždět bez mátového čaje, který moji přílišně horkou dóšu patřičně schladí, a zároveň působí i jako první pomoc proti začínajícím žaludečním nevolnostem či bolestem hlavy. Dávám si pak taky pozor na to, abych pravidelně jedla a dostatečně spala. Jako další cestovní vychytávku jsem do svého cestovního báglu přizvala sprej Spiron od Energy. Hledala jsem něco, co by mi pomohlo trochu zlepšit náladu, dodat energii a zmírnit případně i bolesti hlavy a další nepříjemnosti. Na to se báječně hodí aromaterapie – Spiron obsahuje kombinaci pečlivě vybraných éterických olejů, které se díky balení ve spreji velice snadno používají i na cestách a navíc nehrozí, že se by se vám v zavazadle rozlily.

Kombinace éterických olejů obsažených ve Spironu by měla usnadňovat dýchání, dezinfikovat vzduch, přinášet úlevu při nachlazení a taktéž zmírňovat negativní dopad stresu a navozovat klidný spánek. Spiron slibuje dobrou náladu, osvěžení a utlumení případných bolestí hlavy.

Jaké éterické oleje Spiron obsahuje?

 • Citron – osvěžuje, povzbuzuje, zklidňuje žaludek a stimuluje zažívání.
 • Eukalyptus – působí protizánětlivě, uvolňuje ucpaný nos a zmírňuje bolesti hlavy.
 • Kadidlovník – má antiseptické a dezinfekční účinky, je výborný při nachlazení.
 • Kafr – výrazně osvěžuje, podporuje koncentraci a zahání na ústup splíny a podrážděnou náladu.
 • Levandule – naprosto kultovní éterický olej se silnými zklidňujícími účinky. Působí antidepresivně, zklidňuje při emočních vypětích (dokonce i hysterii) a bojuje proti nespavosti.
 • Máta – má výrazný chladivý efekt (ideální pro všechny horké hlavy a speciálně pro Pitta dóšu ;)), uklidňuje nervovou soustavu a zmírňuje bolesti hlavy či migrény.
 • Meduňka – zklidňuje nervozitu, pomáhá navodit spánek a působí proti nevolnosti.
 • Myrta – má zklidňující účinek, posiluje imunitu a celkovou odolnost organismu.
 • Santalové dřevo – zmírňuje napětí, bojuje proti depresím a má mírně afrodiziakální účinek.
 • Smrk ztepilý – zahání na ústup únavu, slabost a vyčerpání.
 • Túje – pomáhá proti nadměrnému zadržování vody, podporuje detoxikaci a má antivirový účinek.

Jak používat Spiron nejen při cestování

Spiron má díky obsaženým éterickým olejům opravdu úžasnou vůni. Převažují v ní především citrusové a jehličnaté tóny. Je skvělý nejen jako aromaterapeutický pomocník s psychickými či fyzickými potížemi, ale i jako výborný neutralizátor zápachu. Drobná lahvička Spironu je tak akorát na cesty - v zavazadle ani v kufru auta vám moc místa nezabere. Do auta se právě výborně hodí místo chemickými látkami napuštěných „vonných“ stromečků. Stačí jej trochu stříknout do prostoru (dávejte si pozor, jedno stisknutí aplikátoru bohatě stačí až až) a nechat se zahalit příjemnou atmosférou. Pokud jste na místě, kde by mohla jeho vůně vadit ostatním lidem, můžete ho trochu stříknout na kapesník a inhalovat přes něj.

Spiron si ale vůbec nemusíte šetřit jen na cesty - právě naopak - je (samozřejmě) skvělý i v domácnosti. Osvěžuje a dezinfikuje vzduch, což se velice hodí hlavně v průběhu chřipkových období. Na jednu stranu podle potřeby povzbuzuje a dodává energii, na druhou stranu zklidňuje a přináší vytoužený spánek při nespavosti. Jeho schopnost zvyšovat koncentraci ocení nejen studenti a duševně pracující, ale i rodiče hyperaktivních dětí.

Proč je Spiron vhodný zvláště při cestování?

Během cestování nikdy nevíte, kdo na sedadle seděl před vámi nebo kdo se držel stejného madla. Najíst se beze strachu, že něco chytnete nebo se vám udělá i jen malý aft, může být tedy náročné, chcete-li dodržovat nějakou hygienu. Spiron vám bude v tomto případě pěkně ku pomoci, neboť skvěle funguje i jako dezinfekce rukou a vzduchu. Na túrách po horách vás také může lecco štípnout, můžete tedy Spiron použít jako repelent nebo si jím vydezinfikovat, zahojit a zklidnit podrážděnou pokožku od štípnutí anebo rovnou nějaké poranění. Spiron navíc zastavuje krvácení. Během cestování lehce nastane jakákoliv vyhrocenější situace - i v tuto chvíli se Spiron hodí na zklidnění psychiky a jako ochranu aury v podobě energetického štítu.

Spiron od firmy Energy rozhodně doporučuji všem, kterým cestování způsobuje obtíže. Zmírňuje cestovní horečku, působí preventivně proti kinetóze, zmírňuje bolesti hlavy, snižuje napětí a tím předchází i vzniku migrény. Jeho příjemnou vůni si navíc určitě zamiluje celá rodina.

Související produkt
Osvěžovač vzduchu Spiron 50 ml
Energy / 442 Kč
Osvěžovač vzduchu příjemně provoní ovzduší. Obsahuje harmonickou kombinaci nejčistších esenciálních olejů. 
Detail produktu