Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Rutin

4,8 5
6

Přejít na sekci článku:

Jak znásobit účinky rutinu?

Jak znásobit účinky rutinu? zdroj: shutterstock.com

Rutin výborně funguje s vitaminem C. Navzájem totiž posilují své účinky. Proto se také často do přípravků s rutinem přidává i vitamin C. Nejčastěji si toho můžeme všimnout třeba v pohankových čajích, do kterých jsou přimíchávány šípky, ibiškové květy nebo rakytník. Pokud tedy chcete urychlit regeneraci svého cévního systému, nespoléhejte se jen na samotný rutin, a stejně tak pokud vás trápí nějaká viróza a chcete ji sprovodit ze světa za pomoci vitaminu C, zkuste jej podpořit i trochou rutinu, třeba v podobě misky pohankové kaše.

Ginkgo biloba podporuje účinky rutinu zase na trochu jiné bázi. Konkrétně podporuje jeho blahodárné účinky na cévní systém. Ginkgo biloba má totiž sám o sobě na problémy s žilami velice pozitivní vliv. Zlepšuje průtok krve cévami a pomáhá tak nejen zlepšovat prokrvení a odstraňovat neustálý pocit studených nohou či rukou, ale aktivně bojuje i proti křečovým žilám a hemoroidům. Jako bonus navíc zlepšuje i prokrvení mozku a tím posiluje i naši paměť a zlepšuje schopnost koncentrace.

Koenzym Q10 patří stejně jako rutin mezi významné antioxidanty. Navíc posiluje srdce a tím pádem i oběhový systém. Stejně jako rutin pak snižuje cholesterol a vysoký krevní tlak. Spolu s rutinem tvoří silné kombo v boji proti stárnutí – zajišťují totiž rychlejší regeneraci tělesných tkání a taky urychlují rekonvalescenci po prodělaných operacích či onemocněních.