Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Buďte krásná po celý rok

Buďte krásná po celý rok Vnitřní i vnější krása jsou propojené. Osvojte si pár zkrášlujících rituálů, které pečují o obě tyto stránky, a dopřávejte si je nejen na Nový rok.
Jana Konečná
5,0 5
2

Buďte krásná po celý rok zdroj: unsplash.com

Krása je velice relativní pojem. Zahrnuje naši fyzickou schránku, u které máme něco již dané, a změnit to nelze. S nedostatky se pak musíme naučit žít a trpět je nebo je dokonce začít mít rádi a udělat z nich své přednosti. Některé věci z naší vnější vizáže však změnit lze. Můžeme zapracovat na postavě, zlepšit si kvalitu pleti, oddálit tvorbu vrásek či zmírnit vrásky již vzniklé. Dekorativní kosmetikou pak můžeme zase opticky korigovat některé nedostatky a asymetrie v obličeji.

Ještě důležitější by měla být naše vnitřní krása. Ono to není jen klišé, že je důležitější, jak se člověk vypadá, než jak chová, protože naše chování a prožívání se promítá i do našeho obličeje či celkové postavy. Už se vám někdy stalo, že jste potkali člověka, který byl naprosto objektivně fyzicky téměř dokonalý, a přesto vám připadal úplně ošklivý bez toho, aby na vás vůbec promluvil? Možná jsme podvědomě zahlédli něco z něho vnitřní krásy. Když se také na lidi často mračíme, udělají se nám nehezké vrásky na čele. Nosoretní rýha či vrásky kolem očí zase dokáží dobře prozradit, jestli se rádi smějeme nebo se naopak zatrpkle mračíme.

A kdy jindy bychom měli zapracovat na své vnější i vnitřní kráse než na Nový rok? Kromě toho, že v tento den zazní spousta předsevzetí, tak se také s oblibou říká: „Jak na Nový rok, tak po celý rok.“ Tento den je proto ideální pro spoustu zkrášlujících procedur, které bychom tímto speciálním dnem mohli zavést do svého běžného života a udělat z nich pravidelné a velmi příjemné rituály.

Vnitřní krása

V dnešní době se snažíme žonglovat hned mezi několika úkoly najednou – práce, rodina, dokonalý vzhled, domácnost, někdo i škola. To se pak velmi těžko udržuje nějaký vnitřní klid, harmonie a rovnováha. Sociální média navíc na nás vyvíjejí nátlak, abychom podobně jako naši přátelé prezentovali vlastní úspěšnost, jak všechno zvládáme levou zadní a s bezstarostným úsměvem na rtech. Jak tohle všechno zvládnout a nezbláznit se? První rada – uberte. Dělejte jen to, co skutečně sami chcete a nestarejte se o to, co si myslí ostatní. Jste to vy a váš život a zodpovídáte se jen sami sobě, vašemu tělu a zdraví.

Pro dodání potřebného klidu navíc výborně poslouží jóga či meditace. Poklidnou atmosféru zvládnou výborně navodit vonné tyčinky či éterické oleje. S tímto rituálem můžete začít už v první den nového roku. Pokud se po silvestrovském slavení necítíte na nějaké krkolomné pozice a na meditaci vám až moc třeští hlava, zkuste si alespoň provonět byt nějakou nenásilnou a vám příjemnou vůní. Třeba máta či meduňka pomůže i od bolesti hlavy či žaludeční nevolnosti.

Pečujte o své tělo i duši zevnitř

Ne nadarmo se říká, že jsme to, co jíme. Jídlo, které posíláme do žaludku, dále vyživuje nejen každou buňku našeho těla, ale i naši psychickou stránku. Pak se může stát, že je nám psychicky totálně zle, směřuje to až k depresi a nemůžeme najít důvod. Za oslabenou psychikou může stát právě nedostatek nějaké látky, které se tělu ve stravě nedostává. Začít se správnou stravou můžete právě už na Nový rok. Odlehčení stravy je stejně jedním z nejčastějších předsevzetí, tak proč nezačít rovnou hned.

Na Nový rok se tradičně jí jídla z čočky, aby přinesla do dalšího roku spoustu peněz. Nemusíte se ale omezovat na klasickou čočku na kyselo se smaženým vejcem a cibulkou či polévkou zahuštěnou bílou moukou. Zkuste třeba salát z červené naklíčené či jemně povařené červené čočky. Tu smíchejte s nakrájenou čerstvou zeleninou, dochuťte a zakápněte kvalitním, za studena lisovaným rostlinným olejem, třeba lněným či konopným.

Péče o zevnějšek

A nezapomeňte se postarat ani o svoji pleť. Nový rok můžete zahájit hýčkáním v koupelně. Koupel s mořskou solí výborně spláchne hříchy silvestrovské noci a maska na vlasy i obličej vás perfektně připraví na start nového roku. Pak už nezbývá nic jiného, než se trochu přimalovat, zvýraznit své přednosti a lehce zakrýt nedostatky, vyrazit za příbuznými a přáteli a popřát jim vše nejlepší do dalšího roku. Ať je zase alespoň o kousek lepší než ten předchozí! ☺