Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Jak přežít zkouškové období a nezbláznit se

Přejít na sekci článku:

Doplňte energii

Doplňte energii zdroj: shutterstock.com

Pokud už jste se k učení přinutili a pozornost jste nabudili, ale už začíná zase povadat kvůli únavě, místo škodlivých energetických nápojů vsaďte radši na přírodní povzbuzovací prostředky. Pokud nejste za normálních okolností na žádné povzbuzovače zvyklí, postačí vám kvalitní sypaný zelený čaj. Pokud však zelený čaj každodenně popíjíte ve větším množství, bude to chtít trochu silnější kalibr. Vyzkoušejte třeba matcha čaj nebo nepravý čaj maté. V matcha čaji pijete celé lístky zeleného čaje rozemleté na jemný prášek, ne jen klasický výluh z nich, proto má matcha mnohem silnější povzbuzující účinky a je také bohatší na obsah antioxidantů než běžný zelený čaj. Maté nápoj se pak vyrábí z lístků cesmíny paraguayské, které mají vysoký obsah kofeinu.

O výživu mozku je dobré se starat i během studijních přestávek. Energii doplňte ořechovými tyčinkami, plnými zdravých tuků a polysacharidů, které se do krve vstřebávají postupně, což zabraňuje náhlým propadům energie. Další možností, jak zdravě doplnit energii, je kvalitní čokoláda s vysokým obsahem kakaa. Velký podíl kakaa je obzvláště důležitý, protože právě kakao díky obsaženým flavonoidům propůjčuje čokoládě známé povzbuzující účinky – dodá potřebnou energii, ale také zvedne náladu. Můžete vyzkoušet neotřelou chuťovou kombinaci čokolády s matcha čajem a získáte tak dvě povzbuzující bomby v jednom.

Související produkt
Zelený čaj práškový Matcha Superior 50 g
TeaTao / 314 Kč
Matcha Superior je vysoce kvalitní třída zeleného japonského práškového čaje. Má sytý, trávově zelený nálev a jeho chuť je plná a hutná.
Detail produktu