Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Jak se pořádně zahřát a ve zdraví přečkat zimní počasí

Jak se pořádně zahřát a ve zdraví přečkat zimní počasí Tipy na to jak se zahřát a přečkat zimu bez onemocnění.
Jana Konečná
5,0 5
2

Přejít na sekci článku:

Dejte si vanu a čaj

Dejte si vanu a čaj zdroj: shutterstock.com

Pokud opravdu hodně promrznete, není nic lepšího, než si dát hned po příchodu domů horkou koupel. I když nás zima díky domácímu teplu velice rychle přejde, můžeme být prochladlí opravdu hodně a doslova cítit chlad i zevnitř, jako bychom snad měli promrzlé i kosti. Pobyt v horké lázni dokáže divy. Přidejte si do koupele pár kapek éterického oleje, ideálně zázvorového. Uvařte si ke koupeli i čerstvý zázvorový čaj a dopřejte si chvilku klidu.

Kořen zázvoru je na zimu skvělý. Už samotná jeho vůně působí aromaterapeuticky na naše smysly a pomyslně nás prohřívá i psychicky. Při vnitřním užití třeba právě v podobě čaje zahřeje celé tělo. Působí zároveň dezinfekčně a antibioticky, takže zažene na ústup i případně začínající nachlazení, a jako bonus vám i rozproudí metabolismus. Ideálně si s sebou ven připravte zázvorový nebo jiný záhřevný čaj a popíjejte jej po malých doušcích po celý den.

Co se čaje týká, výborné prohřívací účinky má třeba i skořice, nejlépe v kombinaci s lékořicí. Skořice má podobně jako zázvor výborné dezinfekční a navíc i antiseptické účinky. Lékořice vás pak kromě důkladného zahřátí pomůže i zbavit ucpaných dutin, protože výborně odhleňuje. Aromaterapeutických účinků skořice můžete využít stejně jako zázvoru. Její vůně působí maximálně hřejivě, navozuje vyloženě atmosféru domácího krbu a navíc připomíná Vánoce, takže si takto snadno můžete prodloužit sváteční atmosféru.