Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Jak se pořádně zahřát a ve zdraví přečkat zimní počasí

Jak se pořádně zahřát a ve zdraví přečkat zimní počasí Tipy na to jak se zahřát a přečkat zimu bez onemocnění.
Jana Konečná
5,0 5
2

Přejít na sekci článku:

Namažte se

Namažte se zdroj: shutterstock.com

Po horké koupeli je ideální pořádně promazat celé tělo. Hlavně teď v zimě pokožku často trápí suchá místa a nehezké šupinky. Pokud každovečerní mazání spojíte s lehkou masáží, podpoříte tak účinky použitých přípravků a zlepšíte jejich vstřebávání. Navíc masáž pořádně prokrví prokřehlé svaly a vyžene z nich zimu pryč. Na takovou prohřívací masáž se výborně hodí sezamový olej, který ajurvéda radí v zimě používat místo kokosového. Kokosový olej má spoustu báječných účinků, mezi ně ale patří i jeho chladivý efekt a proto se hodí spíš do teplejšího období.

Znatelné zahřívací účinky má hořčičný olej. Není však moc vhodný pro citlivou pleť a proto se při masáži rozhodně vyhněte obličeji. Olej z bílých hořčičných semínek vám pak pomůže nejen pokud s vámi drkotá zima, ale pomáhá také při revmatu a jiných kloubních onemocněních. Zároveň působí i dezinfekčně, což se hodí, pokud vás teď v zimě trápí suché a popraskané lokty a paty. U takových prasklinek je totiž nebezpečí vzniku infekce.

A po masáži hurá pod teplou deku! I na přikrývku je dobré klást vyšší nároky. Deka z přírodních vláken totiž udrží teplo nastřádané během koupele a masáže, ale zároveň je dostatečně prodyšná, takže nehrozí, že byste se naopak zbytečně přehřáli a zpotili. Navíc vám nehrozí riziko podráždění, jako se to stává u kousavých umělých materiálů. Zkuste deky od firmy Batex. Vyrábí se z vlny, kterou Batex odebírá od drobných chovatelů ovcí z Beskyd. Kromě její kvality si hlídají také to, jestli je s ovečkami zacházeno dobře.