Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Recenze: Century Riding Cream a Century Femme Sportique

Recenze: Century Riding Cream a Century Femme Sportique zdroj: sportique.cz

Jestliže pravidelně sedíte dlouhé hodiny v sedle jako já, možná už nějaký ochranný krém používáte. Je to vhodný pomocník proti odřeninám, škrábancům a jiným nepřátelům pohodlí. Jako každý se občas nevyhnu podráždění pokožky, často zbytečně. Chtěl jsem proto vyzkoušet něco přírodního, ale zároveň účinného. Sáhl jsem po Century Riding Cream od Sportique. A musím smeknout pomyslný klobouk. Je opravdu povedený, odolný a hlavně - účinný.

Ochranný krém Century Riding Cream je zřejmě určený hlavně pro cyklisty, ale chrání před jakýmkoli třením způsobeným sportovní aktivitou, ať už vás dře bota, batoh, popruh či cokoli jiného. Vůně krému je mírně "lékárenská", ale v rámci možností příjemná. Krém samotný je hodně hustý, až tuhý. Pokud vaše tělo nežhaví jako pokojová kamínka, je třeba jej, zejména v chladném počasí, trochu rozehřát. Emulze je na základě bambuckého másla a rostlinných olejů, což rozhodně potěší každého milovníka přírodních produktů.

Jenže záleží hlavně na funkci. To je u krému, který má pokožku chránit, naprosto pochopitelné. Rozhodl jsem se jej tedy vystavit zátěžové zkoušce při jednom z dlouhých výjezdů. Jedna věc se krému Century Riding musí nechat, je to opravdu odolný pašák. Ať už jej namáznete kamkoli, zůstane tam a je vlastně jedno jestli po dvou, čtyřech nebo osmi hodinách. Při dlouhých vytrvalostních závodech je asi vhodné krém přeci jen doplnit, jen pro jistotu.

Recenze: Century Riding Cream a Century Femme Sportique

Ale teď co je důležitější. Funguje to? Funguje. Žádné škrábance, podráždění, bolest, nic. Svou zatvrzelostí mě tenhle chlapík opravdu překvapil a zátěžovým testem prošel bez ztráty kytičky a s čistým kontem. Podle výrobce dokáže Century Riding ochránit pokožku před podrážděním i během jízdy na koni či motorce a chrání namáhaná místa při potápění, jízdě na kajaku či surfování. Po tom, co jsem zažil doslova na vlastní kůži nemám problém tomu věřit, ba naopak. Někteří běžci jej prý dokonce používají na delší běhy místo přelepení bradavek.

Ochranný krém Century Riding Cream také pro zvýšení ochrany pokožky vystavené tření používá vysoce účinné přírodní látky s antimikrobiálním, antivirálním a antifungicidním účinkem. To je pojištění v případě, že by k nějaké té odřenince nakonec došlo. Hojení bude rychlejší a případná infekce se jen tak nerozjede.

Musím také potvrdit, že krém zatvrzele odolával mému potu a oblečení nezamastil jako třeba vazelína, což rozhodně kvituji. Vzniklý film je také velmi hladký a jemný. Další výhodná věc - můžete jen nanést pod jakýkoli typ ponožek nebo sportovního oblečení, včetně speciálního vybavení. Nenarušuje třeba ani neoprenové oděvy.

Recenze: Century Riding Cream a Century Femme Sportique

Century Femme, sestřičku Century Riding Creamu určenou pro příslušnice něžného pohlaví, jsem na sobě neozkoušel, ale testovací běžkyně (má partnerka) potvrzuje výroky výrobce o jemnosti a svěžesti. Mě osobně trochu překvapilo, že Femme je čichově výraznější než mužská varianta. Tím ale nechci říct, že by byla výrazná nepříjemně, právě naopak.

Také Century Femme je naprosto příhodný pro citlivou pleť a je vhodný k aplikaci jak před výkonem, tak po něm. Sportique Century Riding Cream i jeho kamarádka Femme plní svou funkci dokonale a já ani moje polovička si je nemůžeme vynachválit. Krém je odolný, přírodní, účinně chrání po dlouhé hodiny a nenarušuje čistotu oblečení ani pocit pohodlí. Tedy je přesně tím, čím chcete aby byl.

Pavel Juráš