Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Zimní slunovrat - období zimy a prvku Vody

Zimní slunovrat - období zimy a prvku Vody 22. 12. 2015 nastane zimní slunovrat a Slunce vstoupí do znamení Kozoroha.
Iva Lhotská
5,0 5
2

Přejít na sekci článku:

Čím posílit ledviny a jejich dráhu

Čím posílit ledviny a jejich dráhu zdroj: shutterstock.com

Ledviny a jejich dráhy můžeme posilovat energetickými cvičeními, jako jsou tai chi, chi kung a jóga, posilováním pánevního dna a pohlavních orgánů u žen i mužů, či reflexními masážemi na plosek nohou. V zimě a ve vlhkém a chladném období je dobré udržovat se v teple, chodit dostatečně oblečeni, zejména v oblasti ledvin. Pokud je narušena chemie ledvin, můžete nasadit ledvinový čaj podle léčitele Jiřího Janči: 3 díly celíku zlatobýlu (nikoliv celíku kanadského), 1 díl přesličky rolní, 1 díl truskavce a 1 díl rdesna blešníku. Jednu vrchovatou čajovou lžičku bylinek přelijeme vroucí vodou a necháme přikryté asi 15 minut vyluhovat. Poté scedíme a vychladlý čaj popíjíme. Užívá se 2 - 3x denně jeden šálek čaje.

Na problémy s močovým měchýřem je dále dobré užívat D manosu, brusinky a ještě k tomu pít urologický čaj. D manosa je speciální jednoduchý, tělu vlastní cukr, který se podobá glukóze. Velmi často se využívá při léčbě zánětů močových cest a při močových obtížích. Manosa nasbírá škodlivé bakterie a pomůže je vyloučit z těla spolu s močí. Záněty močových cest bývají nejčastěji způsobeny bakterií E Coli a na tu právě D manosa na základě výzkumů skvěle zabírá.

Výborná při léčbě močových cest, je lichořeřišnice. V případě akutních problémů se podává tinktura, a to první den po 1 hodině 7 - 10 kapek, druhý den použijte stejné dávkování ale po 3 hodinách a třetí den už můžete dávkovat klasicky dle návodu na lahvičce s kapkami - většinou je to 20 kapek 3x denně. Mimochodem, na močový měchýř bychom měli být opatrní hlavně v lednu a na ledviny během února!