Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Zimní slunovrat - období zimy a prvku Vody

Zimní slunovrat - období zimy a prvku Vody 22. 12. 2015 nastane zimní slunovrat a Slunce vstoupí do znamení Kozoroha.
Iva Lhotská
5,0 5
2

Přejít na sekci článku:

Co ovlivňují ledviny a jejich dráha

Co ovlivňují ledviny a jejich dráha zdroj: shutterstock.com

Skoro všechny chronické zdravotní potíže se odrazí ve stavu ledvin a poté se přenesou do dalších orgánů. Proto se všechny čínské metody na zvyšování vitality a zdraví zaměřují na posilování ledvin. Ledviny tedy skladují životní esenci a vládnou narození, jsou základem fyzické vitality. Vládnou prvku Voda, řídí příjem čchi, dominují kostem, produkují dřeň a plní mozek. Bez dřeně jsou slabé kosti, mohou se objevit bolesti v bederní páteři či slabá kolena. Pokud máte silnou esenci, máte i nejspíš zdravé zuby.

Ledviny se otevírají do uší, to znamená, že např. hučení nebo zvuky v uších mohou být spojeny se slabou esencí ledvin. Ledviny se odrážejí ve vlasech a kontrolují spodní otvory, kterými jsou konečník a močová trubice. Slabá čchi může způsobit potíže s močením, neplodnost, impotenci apod. Konečník je sice vývodem z tlustého střeva, ale vztahuje se i k ledvinám. Ostatně, vše se vším souvisí :-) Slabá čchi ledvin může totiž způsobit průjem, zácpu nebo i výhřez konečníku. Ledvinový meridián (jin energetická dráha) je spojen s kostmi a zuby, pohlavními orgány, vlasy a funkcí očí. Pokud nastane nerovnováha v průběhu dráhy, může se u člověka projevit strach, při velké disharmonii dokonce až fóbie. Mezi onemocnění spojené s oslabením ledvin nebo jejich dráhy patří, např. otoky dolních končetin při křečových žilách, průjem, zácpa, plynatost, poruchy zažívání či motorické poruchy.

Související produkt
Ašvaganda, kapsle, bio 60 ks, 30 g
Organic India / 375 Kč
obsahuje ašvagandu, která přispívá k dobrému duševnímu zdraví, relaxaci a kvalitnímu spánku.
Detail produktu