Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Santaverde – kosmetika z Aloe vera

Santaverde – kosmetika z Aloe vera Aloe vera vaši pleť hydratuje, regeneruje a harmonizuje.
Hana Bartušková
4,3 5
4

Přejít na sekci článku:

Aloe vera vs. voda

Aloe vera zdroj: shutterstock.com

Voda je jednou z nejčastějších složek pečující kosmetiky, tvoří základ krémů, sér, masek i dalších výrobků. Důvody pro její použití jsou různé, především je voda používaná, protože je to jedna z nejlevnějších ingrediencí. Voda je navíc velmi snadno dostupná a přístupná všem výrobcům. Voda odlehčuje celkovou konzistenci daného produktu, napomáhá hydrataci a navíc v přírodní kosmetice usnadňuje vstřebávání rostlinných olejů a másel. Díky vodě se pleťový nebo tělový krém lépe vsakuje, snadněji se roztírá a také lépe hydratuje.

Na druhou stranu ovšem voda nepřináší nic navíc, pouze usnadňuje použití dalších složek v krému. Proto také někteří z výrobců používají jiné základní složky krémů, které dokáží pleti přidat něco víc. Často bývá používána třeba ovocná šťáva nebo květinová voda. Stejně můžou být ovšem využity i komplexní vlastnosti Aloe vera šťávy a gelu. Aloe vera jako součást hydratačního krému nejen obstará dokonalou hydrataci a výživu pleti, ale také podporuje regeneraci, usnadňuje vstřebávání krému a dlouhodobě pleti přináší vitamíny a další aktivní látky.

Pokud kupujete pečující kosmetiku, ať už tělovou nebo pleťovou, je dobré si nejdříve přečíst důkladně složení. Pokud je na prvním nebo hned na některém z následujících míst Aqua, tak velkou část krému tvoří právě voda a platíte za něco, co si můžete doma natočit z kohoutku. Kosmetika Santaverde v krémech jako základ používá Aloe vera šťávu té nejvyšší možné kvality, za kterou se vyplatí si připlatit. Je pravda, že krémy značky Santaverde jsou dražší, ovšem pamatujte, že v tomto případě platíte za kvalitu účinných přírodních ingrediencí a zbytečně nepřiplácíte za obyčejnou vodu. Takové krémy můžete hledat třeba i u značky Faran, která také používá Aloe vera jako základ krémů, nebo u značky Mádara, která vám zase nabídne pleťové krémy s obsahem břízové šťávy.