Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Přírodní repelenty

Přírodní repelenty Klíšťata a komáři jsou nejen nepříjemní, ale také nebezpeční, protože přenáší vážná onemocnění.
Jana Konečná
5,0 5
1

Přejít na sekci článku:

Chraňte svůj domov před hmyzími teroristy!

Chraňte svůj domov před hmyzími teroristy! zdroj: shutterstock.com

I když jsou v dnešní době skoro v každé domácnosti samozřejmostí ochranné sítě do oken, obtížný hmyz využije každé skulinky, aby si zajistil přístup k potravě. Navíc na balkonech, terasách nebo při posezení na zahradě vás tyto sítě neochrání. Vybudujte si proto kolem vašeho obydlí nepropustnou ochrannou bariéru.

  • Aromatické byliny – vysázejte do květináčů na parapetech, balkonech nebo do záhonů poblíž zahradního posezení levanduli, mátu, meduňku, rozmarýn, afrikány, muškáty nebo citronovou trávu. Tyto vysoce aromatické rostliny zamotají komárům, ale i mouchám hlavu tak, že nebudou vůbec vědět, kterým směrem se vydat a tak raději rychle odletí z dosahu jejich vůně.
  • Limetka + hřebíček = přírodní náhrada za elektronické repelentní difuzéry. Rozkrojte limetku napůl a zapíchejte do ní sušený hřebíček. Působí výborně v místnostech, postavte si půlky limetky do ložnice na noční stolek a užijte si klidný spánek bez otravného bzučení.
  • Česnek – česnek komárům zrovna dvakrát nevoní. Nakrájejte proto pár stroužků česneku na talíř. Tento způsob je ideální varianta především na venkovní použití při grilování a podobných příležitostech.
  • Svíčky a vonné tyčinky – dlouhé letní večery si můžete zpříjemnit a obtížnému hmyzu naopak znepříjemnit použitím svíček a vonných tyčinek. Nejúčinnější jsou ty s vůní citronely, levandule či rozmarýnu. Nebo můžete použít éterické oleje s těmito aromaty a kápnout pár kapek do aromalampy. K provonění domácnosti můžete také použít osvěžovače vzduchu ve spreji nebo difuzéry s éterickými oleji.
  • Když už se vás něco zakouslo. Pokud vás náhodou přece jen nějaký komár štípne, nebo si vytáhnete klíště, je vhodné postižené místo ošetřit. Ideálně přírodním antibakteriálním prostředkem, který urychlí hojení a zároveň uklidní podráždění. Tyto podmínky splňuje například tea tree olej, levandulový olej (jako jedny z mála můžete tyto oleje aplikovat na pokožku i v neředěné podobě).
Související produkt
Natur Aroma Eukalyptus 50 ml
Saloos / 162 Kč
Osvěžovač vzduchu dodává jemnou eukalyptovou vůni a neutralizuje nepříjemné pachy. Má antiseptické účinky a působí příznivě na dýchací cesty.
Detail produktu