Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Vypořádejte se s předporodními strachy pomocí aromaterapie

Vypořádejte se s předporodními strachy pomocí aromaterapie Strachy z porodu mohou mít počátky už ve vaší minulosti, ale ani aktuální situace nemusí obavám zrovna pomáhat.
Pavlína Klaudová
5,0 5
2

Přejít na sekci článku:

Éterické oleje na těhotenské deprese

Éterické oleje na těhotenské deprese zdroj: unsplash.com

Některým éterickým olejům je potřeba se v těhotenství vyhnout, jiné jsou naopak velmi dobrým podpůrným prostředkem v péči o matku i dítě. Některé se doporučují používat až od ukončeného třetího měsíce anebo ještě později. Ale například citrusy či kadidlo, pokud se používají v rozumné míře a v polovičním ředění, mohou být ženě při akutních stavech ku pomoci i v prvním trimestru, obzvláště při bolestech hlavy a nevolnostech. Lze je používat jak v aromalampě, tak při masážích, které jsou uvolňující a u těhotných žen velmi vítané.

  1. Pomeranč je vhodný podpůrný prostředek, pokud je žena vystavena přílišným tlakům z okolí. Úspěšně se používá při melancholii, odblokovává stagnující energii v těle. Odstraňuje nervové napětí a bolesti hlavy, osvědčil se při nevolnostech. Navozuje radost a hezké pocity, ruší smutek a popudlivost. Umí podpořit snahy o to, být úspěšný, a pokud se něco ze zamýšleného nepodaří, odplavuje hořkost z nezdaru. Je obzvláště vhodný pro notorické plánovače, dodává jim cit pro uvolněnější přístup k věci a při nerozhodnosti.
  2. Bergamot je chladivý, povzbuzující a působí antidepresivně. Je vhodný pro osoby, které jsou myšlenkově přetížené a mají snahu o nadměrnou kontrolu věcí, uvolňuje úzkosti, bojuje se vznětlivostí a frustrací.
  3. Neroli zároveň uvolňuje i přináší euforické pocity. Tento éterický olej je velmi vhodný pro ty, kteří se snadno rozruší. Pomáhá při zoufalství a ztrátě životní energie. Uvolňuje zadržované emoce, které jsme do sebe z nějakého důvodu pohřbili, vytahuje je na světlo z našeho podvědomí a čistí je. Pomáhá harmonizaci těla i mysli, aby spolu dokázaly lépe komunikovat. Léčí hluboké emocionální zranění.
  4. Citron je skvělý při nevolnostech a bolestech hlavy, podporuje cirkulaci krve, zostřuje vědomí, umí pozvednout intelekt, čistí přemíru informací, které se nám v hlavě „popletly“, a také si umí poradit s přemírou nakupených protichůdných emocí.
  5. Heřmánek stimuluje solar plexus - místo, kde jsou naše touhy a sebeocenění. Heřmánková esence usměrňuje ego a napomáhá lepší sebekontrole, odstraňuje projevy stresu, frustraci a depresivní nálady z nenaplněných tužeb. Jediným problémem heřmánku je, že ne každému voní.
  6. Kadidlo uklidňuje mysl a roztříštěné nervové a myšlenkové pochody. Uvolňuje stresové přepětí, nastoluje pocit klidu a harmonie, prohlubuje dýchání a soustředění se. Pomáhá koncentraci na jeden důležitý bod a maže rušivé elementy z okolí. Také tiší migrény.
  7. Santal reguluje nadměrné přemýšlení, které může vykazovat až známky posedlosti. Tlumí bolesti hlavy, nervové vyčerpání, je výborný při nespavosti. Umí proniknout více vrstvami našeho myšlení a uvolňuje duchovní zádrhely. Pročistí mysl, uklidní ji, napomáhá k nalezení vnitřní jednoty. Navozuje znovunalezení hodnoty sebe sama. Ruší přílišné poutání se na určitou věc.