Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Vypořádejte se s předporodními strachy pomocí aromaterapie

Vypořádejte se s předporodními strachy pomocí aromaterapie Strachy z porodu mohou mít počátky už ve vaší minulosti, ale ani aktuální situace nemusí obavám zrovna pomáhat.
Pavlína Klaudová
5,0 5
2

Přejít na sekci článku:

Éterické oleje proti strachu z porodu

Éterické oleje proti strachu z porodu zdroj: pixabay.com

Větší či menší strach z porodu bývá, ať už chceme nebo ne, velmi častý. Ať už se jedná o ženy, které očekávají své první dítě nebo ty, které zažily nepříjemný první porod či více porodů. Mnoho žen se těžce vyrovnává s psychickými následky, které nesou na svých bedrech. Některé z nich dokonce kvůli nim nechtějí další dítě. Abyste se zbavily strachu z porodu a uvolnily se, je dobré si připravit předporodní masážní směs z kadidla, růže a neroli.

Pokud nemáte rády směsi, lze použít samostatnou růži nebo neroli, kadidlo, případně geránium smíchané s nosným olejem. Do 50 ml nosného oleje se pro těhotné dávkuje maximálně 15 kapek éterického oleje, záleží ale na tom, jak má citlivý nos. S růží se musí opatrně, protože ve stavu absolue bývá nejen velmi drahá, ale i poměrně silně voní. Poměry ve směsi z neroli, růže a kadidla si můžete přizpůsobit tomu, co máte raději. Jedna z možností, jak olej namíchat, je například 5 kapek neroli, 3 kapky kadidla a 2 kapky růže. Takto olej nebude nijak extrémně intenzivní, ale přesto působí velmi dobře a hezky uvolňuje.

Růže napomáhá zbavovat se úzkostného zoufalství a záchvatů strachu, zlepšuje spánek. Éterický olej růže navrací emoční jistotu a stabilitu. Učí nás se lépe kontrolovat, uklidňuje, napomáhá lepšímu sebeocenění a zvyšuje sebevědomí. Léčí raněné emoce. Je ku pomoci lidem, kteří si prošli jakoukoli formou týrání.

Esenciální olej geránium tiší neklid. Používá se při stavech úzkosti, uvolňuje nervové napětí, odstraňuje podrážděnost, nabízí znovuobjevení jistoty a síly, lze jej využít jak při akutních záchvatech úzkostí, tak při jejich chronické formě. Zlepšuje tvořivost a nabízí pocit volnosti a svobody.

Související produkt
Geranium 5 ml
Nobilis Tilia / 172 Kč
Geranium působí příznivě na psychiku, napomáhá zmírnit úzkost a nervozitu. Jeho příznivý efekt oceníte také při chronických dýchacích obtížích či pro zklidnění citlivé pokožky.
Detail produktu