Malki sůl z Mrtvého moře – rozmazlujte se nejen o Vánocích

4,3 5
7

Malki sůl z Mrtvého moře – rozmazlujte se nejen o Vánocíchzdroj: biooo.cz

Najít si chvilku pro sebe posledních pár dní před vánocemi, kdy všechny přípravy vrcholí, je úplný luxus. Ale potřebný luxus. Jeden večer si proto místo uklízení či pečení cukroví napusťte horkou vanu. Pro ještě větší umocnění relaxačního účinku horké vody přidejte mořskou sůl. Mořská sůl je totiž plná důležitých minerálů, o které naše tělo speciálně ve stresu přichází a je potřeba je pravidelně doplňovat. To můžete jak ve formě potravinových doplňků, tak právě transdermální metodou – přes kůži. Takže taková koupel plná horké vody a mořské soli je obnovující výživou nejen pro vaši mysl, ale i tělo.

Co sůl z Mrtvého moře obsahuje?

Už jen samotná mořská sůl sama o sobě je na obsah minerálních látek vysoce koncentrovaná. Sůl z Mrtvého moře je pak doslova minerální bombou. Má opravdu velmi vysoký obsah magnézia, bromidů a jodidů. Sůl z Mrtvého moře od značky Malki si navíc můžete vybrat ze dvou variant – klasické mořské soli bez vůně a mořskou solí ovoněnou kadidlem a růžemi. Takto provoněná sůl má navíc ještě aromaterapeutické účinky – blahodárně působí na pocuchanou psychiku, což se nejen teď během vánočního šílenství opravdu hodí.

Olej z kadidlovníku působí navíc antisepticky a tonizačně na pokožku. Při inhalaci páry z horké vody ve vaně vám kadidlovník pomůže uvolnit i ucpané nosní dutiny a působí blahodárně dokonce i při bronchitidě. Jeho nezvyklá vůně má navíc i afrodiziakální účinek, povzbuzuje a podporuje schopnost soustředění. Vůně růže působí taktéž výborně na psychiku, a to především tu ženskou. Zvyšuje sebevědomí, uklidňuje a zároveň povzbuzuje. Kombinace vůně kadidla a růží je poměrně intenzivní. Aromatizované mořské soli tak není potřeba moc a koupel s ní vám provoní celou koupelnu. Tato silnější a těžší vůně se navíc báječně hodí právě pro období zimy a Vánoc.

Účinky soli z Mrtvého moře

Sůl z Mrtvého moře má široké spektrum účinků. Ne nadarmo k Mrtvému moři jezdí lidé s různými potížemi na léčebnou dovolenou. Mořská sůl působí skvěle na bolavé svaly i klouby. Urychluje regeneraci a celkové hojení, proto její účinky ocení nejen lidé s problematickou pokožkou, ale také s většími problémy s akné, lupénkou, ekzémem a dalšími kožními neduhy. Vysoký obsah hořčíku v soli z Mrtvého moře navíc působí velice blahodárně, pokud vás trápí křeče k končetinách. Hořčík je navíc pro naše tělo nezbytný k fyzické i psychické relaxaci. Mořská sůl obecně má navíc skvělé detoxikační účinky. Váže na sebe škodlivé látky a urychluje jejich odplavování z těla ven. Je proto vhodná také jako podpůrný prostředek, když vás trápí celulitida.

Jak Malki sůl z mrtvého moře používat?

Sůl přisypte do napouštějící se horké vany. V přitékající vodě se krásně rozpustí a zbarví vodu mírně do růžova. Množství záleží na tom, co od koupele čekáte. Pro běžnou koupel stačí bohatě přidat jednu až dvě lžíce Malki soli. Pokud však chcete silně detoxikační a remineralizující koupel, bude potřeba přisypat minimálně 250 až 500 gramů. Po takové detoxikační koupeli se budete cítit jako znovuzrození, ale také trochu unavení. Zabalte se proto do deky a ještě nějakou dobu odpočívejte a prodlužte tak relaxační účinek soli z Mrtvého moře.

DIY dárek na poslední chvíli z Malki soli

Malki sůl z Mrtvého se taktéž výborně hodí i jako vánoční dárek. Zatímco sůl s kadidlovníkem můžete darovat tak jak je, neparfemovaná verze soli z Mrtvého moře se výborně hodí jako základní surovina na nějaký ten DIY vánoční dárek. Přidáním pár kapek éterického oleje s oblíbenou vůní obdarovaného získáte personalizovanou sůl do koupele. Pro výživnější účinek přidejte pár lžic kvalitního rostlinného oleje a pak není třeba po koupeli už ani pokožku ošetřovat. Nebo můžete „zrecyklovat“ některý z našich dřívějších DIY receptů, například na tělový peeling. Kilové balení mořské soli Malki je navíc opravdu víc než dostatečné. Z jednoho balení tak můžete vyrobit minimálně tři DIY dárky.