Malki sůl z Mrtvého moře – rozmazlujte se nejen o Vánocích

4,3 5
7

Malki sůl z Mrtvého moře – rozmazlujte se nejen o Vánocíchzdroj: biooo.cz

Najít si chvilku pro sebe může být v dnešní době luxus. Ale velmi potřebný luxus. Jeden večer si proto místo uklízení (či snad i pečení cukroví) napusťte horkou vanu. Pro ještě větší umocnění relaxačního účinku horké vody přidejte mořskou sůl. Mořská sůl je totiž plná důležitých minerálů, o které naše tělo speciálně ve stresu přichází a je potřeba je pravidelně doplňovat. To můžete samozřejmě ve formě potravinových doplňků, nebo právě transdermální metodou – přes kůži. Takže taková koupel plná horké vody a mořské soli je obnovující výživou nejen pro vaši mysl. Své si z toho vezme i tělo.

Co sůl z Mrtvého moře obsahuje?

Už samotná mořská sůl je co se týče obsahu minerálních látek opravdu bohatým zdrojem. Sůl z Mrtvého moře je pak doslova minerální bombou. Má opravdu velmi vysoký obsah magnézia, bromidů a jodidů. Sůl z Mrtvého moře od značky Malki si navíc můžete vybrat ze dvou variant – klasické mořské soli bez vůně a mořskou solí ovoněnou kadidlem a růžemi. Takto provoněná sůl má navíc ještě aromaterapeutické účinky – blahodárně působí na pocuchanou psychiku, což se přicházející zimou, uspěchanou dobou a Vánocemi za rohem hodí.

Olej z kadidlovníku působí navíc antisepticky a tonizačně na pokožku. Při inhalaci páry z horké vody ve vaně vám kadidlovník pomůže uvolnit i ucpané nosní dutiny a působí blahodárně dokonce i při bronchitidě. Jeho nezvyklá vůně má navíc i afrodiziakální účinek, povzbuzuje a podporuje schopnost soustředění. Vůně růže působí taktéž výborně na psychiku, a to především tu ženskou. Zvyšuje sebevědomí, uklidňuje a zároveň povzbuzuje. Kombinace vůně kadidla a růží je poměrně intenzivní. Aromatizované mořské soli tak není potřeba moc a koupel s ní vám provoní celou koupelnu. Tato silnější a těžší vůně se navíc báječně hodí právě pro období zimy a Vánoc.

Účinky soli z Mrtvého moře

Sůl z Mrtvého moře má široké spektrum účinků. Ne nadarmo k Mrtvému moři jezdí lidé s různými potížemi na léčebnou dovolenou. Mořská sůl působí skvěle na bolavé svaly i klouby. Urychluje regeneraci a celkové hojení, proto její účinky ocení nejen lidé s problematickou pokožkou, ale také s většími problémy s akné, lupénkou, ekzémem a dalšími kožními neduhy. Vysoký obsah hořčíku v soli z Mrtvého moře navíc působí velice blahodárně, pokud vás trápí křeče k končetinách. Hořčík je navíc pro naše tělo nezbytný k fyzické i duševní relaxaci. Mořská sůl obecně má navíc skvělé detoxikační účinky. Váže na sebe škodlivé látky a urychluje jejich odplavování z těla ven. Je proto vhodná také jako podpůrný prostředek, když vás trápí celulitida.

Jak Malki sůl z mrtvého moře používat?

Sůl přisypte do napouštějící se horké vany. V přitékající vodě se krásně rozpustí a zbarví vodu mírně do růžova. Množství záleží na tom, co od koupele čekáte. Pro běžnou koupel stačí bohatě přidat jednu až dvě lžíce Malki soli. Pokud však chcete silně detoxikační a remineralizující koupel, bude potřeba přisypat minimálně 250 až 500 gramů. Po takové detoxikační koupeli se budete cítit jako znovuzrození, ale také trochu unavení. Zabalte se proto do deky a ještě nějakou dobu odpočívejte a prodlužte tak relaxační účinek soli z Mrtvého moře.

DIY dárek na poslední chvíli z Malki soli

Malki sůl z Mrtvého se taktéž výborně hodí i jako vánoční dárek. Zatímco sůl s kadidlovníkem můžete darovat tak jak je, neparfemovaná verze soli z Mrtvého moře se výborně hodí jako základní surovina na nějaký ten DIY vánoční dárek. Přidáním pár kapek éterického oleje s oblíbenou vůní obdarovaného získáte personalizovanou sůl do koupele. Pro výživnější účinek přidejte pár lžic kvalitního rostlinného oleje a pak není třeba po koupeli už ani pokožku ošetřovat. Nebo můžete „zrecyklovat“ některý z našich dřívějších DIY receptů, například na tělový peeling. Kilové balení mořské soli Malki je navíc opravdu víc než dostatečné.