Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

To nejkrásnější líčení na oslavu nového roku!

zdroj: shutterstock

Flitry, třpytky, prskavky a glam líčení k tomu. Jestli jste dosud přemýšleli nad tím, jak ozvláštnit svojí letošní vizáž na oslavy Nového roku, usnadnili jsme vám práci! Přinášíme vám dva make-upové looky, které můžete použít jako inspiraci pro večer plný oslav přicházejícího roku 2023.

Jak připravit pleť

Dokonalý make-up vždy začíná u péče o pleť. Tu nejdříve vyčistíme a poté naneseme péči - nejprve pleť osvěžíme květinovou vodou a následně jí dopřejeme hydrataci pomocí séra. Dále krém s SPF, oční krém a balzám na rty.  Po správné přípravě pleti naneseme make-up. S nanášením nám může pomoct štětec nebo třeba houbička. Nezapomínejme vrstvit, tedy raději naneste tenčí vrstvu dvakrát než jednu hutnější. Předejdeme tak stírání make-upu a prodloužíme jeho výdrž. Make-up zafixujeme pudrem pro přirozený finiš. 

Oční víčka připravíme nanesením korektoru a pořádně zapudrujeme, aby nám stíny vydržely celý den a neslévaly se. Následně obličeji dodáme šťávu pomocí bronzeru a rozjasňovače, bronzer naneseme v tenké vrstvě na čelo, tváře, bradu a trochu na hřbet nosu pro opálenější vzhled, rozjasňovač zase na vršek lícních kostí pro jejich zvýraznění. Když máme pleťovku hotovou, zaměříme se na oči a obočí. Obočí pročešeme kartáčkem na obočí a vyplníme, za pomocí zkoseného štětce, pomádou na obočí, následně doporučujeme obočí zafixovat řasenkou nebo gelem na obočí. 

Varianta #1 Party klasika - rudé rty a dlouhé řasy.

V tomto typu líčení se vyvarujeme výraznějších očních stínů a naopak sáhneme po tělových barvách. Ty naneseme na připravená víčka buď plochým štětcem nebo prstem a následně rozpracujeme blendovacím štětcem. Pro odvážnější výsledek můžeme nanést trochu rozjasňovače na prostředek pohyblivého víčka nebo štětcem rozprostřít rozjasňovač po celém víčku. Po stínech už můžeme sáhnout po černé klasice - krémových linkách. Ty je nejjednodušší nanášet postupně, pomocí zkoseného štětce. Ten za nás bude držet linii a my tak můžeme jednoduše obtiskávat linku štětcem a vždy se jen o kousek posunout směrem od vnitřního koutku k vnějšímu, až nám vznikne souvislá linie zakončená vnějším koutkem. Případně můžeme linku lehce protáhnout pro takzvaný kočičí pohled. Řasenku buď volíme černou, pro intenzivní černočerný pohled nebo tmavě hnědou, pro přirozenější, ale přesto výrazný finiš. Řasenku lze nanášet metodou cik-cak pro ještě větší objem a délku. Při této metodě nepročesáváme řasy pouze od kořínků ke konečkům, ale také mezitím s kartáčkem lehce kmitáme ze strany na stranu.

Pro dokonalé červené rty nejdříve rty vyplníme konturkou ve stejném nebo alespoň velmi podobném odstínu jako je rtěnka. Rtěnku následně nanášíme rovnou a nebo pro preciznější nanesení štětcem na rtěnku. Jakmile máme hotovo, můžeme rty lehce obtisknout do hladkého kapesníčku pro prevenci obtiskávání a delší výdrž. Následně celý obličej zafixujeme fixačním sprejem a máme hotovo!

Varianta #2 - Svůdný pohled a smyslné rty

Pokud ale preferujete výraznější pohled, můžete se zaměřit na oči. Ty nejdříve zvýrazníme pomocí nanesení nejtmavšího stínu do vnějšího koutku a linie řas. Nanášíme menším plochým štětcem a stín následně rozpracujeme větším štětcem pro kouřový efekt. Pro optické zvětšení oka naneseme bronzový metalický stín na střed víčka a následně rozpracujeme blendovacím štětcem. Do vnitřního koutku naneseme zlatý metalický stín, který můžeme rozpracovat plochým štětcem až do ⅓ oka a vytvořit tak jemný přechod mezi zlatou a bronzovou částí. Oči pak zvýrazníme černou tužkou, kterou naneseme do horní linie řas a případně do spodní vnitřní linky pro kočičí pohled, kde ještě podtrhneme spodní víčko pomocí nejtmavšího stínu z paletky. Ten můžeme pro hluboký pohled použít po celé délce spodního víčka. Pokud ale naopak preferujete opticky otevřenější oko, doporučujeme dát černou tužku pouze na horní víčko a do spodní vnitřní linky použít béžovou tužku. Spodní víčko můžeme jen lehce zvýraznit pomocí bronzeru. Spodní linie tak zůstane čistá a oko bude mít liftingový efekt. Na závěr oči zvýrazníme řasenkou.

Rty můžeme udělat též ve dvou variantách - buď rtěnku podpořit konturkou po celé ploše rtů ve stejném odstínu pro sofistikovanější efekt a ostré linie, nebo nanést pouze rtěnku bez konturky prstem na střed rtů pro zajímavý a jemnější ombre efekt. V tomto případě na závěr naneseme na rty trochu balzámu pro hydrataci. Celý obličej nakonec zafixujeme fixačním sprejem pro celovečerní výdrž a oslavy Silvestra a příchodu nového roku můžou začít ve velkém stylu!