Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

20x o citlivé pleti

20x o citlivé pleti Postarejte se o svou citlivou pleť.
Hana Bartušková
5,0 5
2

zdroj: biooo.cz

Citlivá pleť je taková náladová slečinka. A často se červen. Ne protože by se styděla, ale kvůli zvýšené citlivosti reaguje i na drobnější výkyvy v péči. Při péči o citlivou pleť je proto nutné sahat po dostatečně jemné a šetrné kosmetice, která pleť uklidní a dále nepodráždí.

Také je nutné připomenout, že citlivá není typ pleti. Citlivou se může stát vlastně jakýkoliv typ pleti, i když nejčastěji se setkáme se spojením citlivé a suché pokožky. Citlivou pleť také můžete získat se stárnutím kůže nebo pod vlivem nepříznivého okolního prostředí. Stačí pár špatných vlivů a vaše pleť může začít reagovat na tyto podněty přecitlivěle. Určitě se proto vyplatí vědět o citlivé pleti co nejvíce.

Přejít na sekci článku:

5 příznaků citlivé pleti

5 příznaků citlivé pleti zdroj: shutterstock.com

1.Snadno zčervená.

Citlivá pleť se červená vlastně pořád. Zima, teplo, přitlačili jste během čištění pleti o trochu více či snad v krému byla nějaká agresivnější složka? Červená. 

2.Je suchá a šupinatá.

Citlivé pleti chybí ochranná vrstva. Narušení bariéry přispívá k tomu, že pleť ztrácí vodu a zároveň do pleti proniká velké množství agresivních látek zvenčí. Například parfémované složky, umělá barviva nebo další chemické látky. Pleť se tak velmi snadno podráždí, je suchá a mohou se tvořit šupinky.

3.Svědí nebo pálí.

A klidně obojí najednou. Krom červenání, tak často může pokožka svědit. Tento problém se objevuje především u pokožky těla a také pokud se příliš často myjete agresivními mycími gely nebo mýdly.

4.Musíte pečlivě vybírat kosmetiku.

Musíte si dávat pozor na složení. Parfemace, barviva a sulfáty. Z přírodních látek citlivá pleť špatně snáší množství esenciálních olejů nebo rostlinných extraktů. 

5. Často vás trápí.

A je podrážděná. A přitom vůbec k tomu nemusí mít důvod. Citlivá pleť totiž není v rovnováze. Narušením svrchní bariérové vrstvy, je pleť vystavena všem vnějším vlivům.