Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

4 malá tajemství makadamiového oleje

4 malá tajemství makadamiového oleje Makadamiový olej není moc známý, ale je skvělý.
Hana Bartušková
5,0 5
4

4 malá tajemství makadamiového oleje zdroj: shutterstock.com

Makadamiový olej není příliš známý. Většinou ho zastíní některý z jiných exotických olejů, jako je kokosový nebo arganový. Taky se občas schovává za ten obyčejný olivový, jojobový nebo slunečnicový. Makadamiový olej totiž tak nějak nepatří mezi hvězdy rostlinných olejů, alespoň v našich zeměpisných končinách. A je to přitom škoda. Je podobný například arganovému, ale mnohem vhodnější pro použití na pleť, protože se rychleji vsakuje. Na vlasy je stejně skvělý jako kokosový, ale hutnější a mnohem lepší pro suché vlasy. Je výživnější než většina rostlinných olejů, ale zároveň je nekomedogenní a neucpává póry. Jak to tedy s tím makadamiovým olejem je? Je to malé tajemství schované za krásnou pletí a hladkými vlasy.

Přejít na sekci článku:

Tajemství hebkých vlasů

Tajemství hebkých vlasů zdroj: shutterstock.com

Na vlasy se často používá právě kokosový olej, který je oblíbený pro svou lehkou konzistenci, krásnou exotickou vůni a až zázračné účinky na vlasy. Zhebčuje, zjemňuje, navrací lesk a krásu. Makadamiový olej je ale snad ještě lepší. Zaprvé pokud nemáte rádi kokosy, tak vůní se vám makadamiový olej mnohem více trefí do vkusu. A zadruhé díky hutnější a výživnější konzistenci je mnohem vhodnější pro suché, poškozené a lámající se vlasy. Však ne nadarmo se v posledních letech právě makadamiový olej přidává do vlasové péče všech možných i nemožných trendy značek.

Použijte ho jako extra pečující masku na poškozené vlasy. Olej nejlépe nahřejte, stačí lahvičku s olejem dát na pár desítek minut do teplé lázně. Poté naneste olej v hojném množství na lehce vlhké vlasy, zaměřte se především na konečky a délky vlasů. Nechte působit alespoň půl hodiny a poté smyjte šamponem. Výsledkem jsou hebké a jemné vlasy s neodolatelným leskem.

Použijte ho jako pravidelnou péči o konečky vlasů. Po každém mytí vlasů naneste malé množství oleje do konečků vlasů. Makadamiový olej také skvěle poslouží jako ochrana před teplem, je vhodný pro suché a barvené vlasy. Zabraňuje vysušování, dehydrataci, lámání vlasů nebo třepení konečků.

Související produkt
Makadamiový olej 50 ml
Saloos / 139 Kč
Makadamiový olej je vhodný pro kosmetické užití, má vynikající regenerační účinky a zvláčňuje suchou a namáhanou pokožku. Je skvělý pro vlasové zábaly.
Detail produktu