Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

4 malá tajemství makadamiového oleje

4 malá tajemství makadamiového oleje Makadamiový olej není moc známý, ale je skvělý.
Hana Bartušková
5,0 5
4

Přejít na sekci článku:

Tajemství zdravých nehtů

Tajemství zdravých nehtů zdroj: shutterstock.com

Pro nehty se tak nejvíc traduje dýňový olej. Plný zinku, zpevňuje, předchází záděrkám a pečuje o nehtová lůžka. Víte ale, že i takový makadamiový je na nehty skvělý? Co ztrácí na obsahu zinku, to získává na výživném složení, které je vhodné především pro suchá a namáhaná místa. Přesně taková, jako je suchá pokožka kolem nehtů. Jeho účinky nejvíc poznáte během zimy, během studeného počasí a v okamžiku, kdy jsou ruce namáhány hlavně v důsledku vnějších okolností. Jako je zima, mráz, vítr nebo manuální práce na zahradě.

Makadamiová maska pro krásné nehty. Dejte makadamiový olej do misky, můžete ho smíchat v poměru 1:1 s mandlovým olejem. Misku dejte do mikrovlnky zhruba na 10 až 15 sekund. Makadamiový olej se tak zahřeje na tělesnou teplotu. Do lázně ponořte ruce na několik minut až několik desítek minut. Vyndejte ruce z lázně a olej nechejte vsáknout, zbytky vmasírujte do pokožky rukou. Olej je vhodný nejen jako péče o nehtová lůžka, ale také skvěle nahradí výživný krém na ruce a je vhodný jako extra péče pro velmi suchou pokožku. Makadamiovou lázeň opakujte jednou týdne.

Související produkt
Mandlový olej 50 ml
Saloos / 141 Kč
Mandlový olej podporuje regeneraci pokožky, vyživuje ji a uzamyká v ní hydrataci. Je vhodný i pro citlivou pokožku, včetně té dětské.
Detail produktu