Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

4 malá tajemství makadamiového oleje

4 malá tajemství makadamiového oleje Makadamiový olej není moc známý, ale je skvělý.
Hana Bartušková
5,0 5
4

Přejít na sekci článku:

Tajemství jemné pleti

Tajemství jemné pleti zdroj: shutterstock.com

Pokud jde o vlasy, tak o tom můžeme možná diskutovat a názorů bude mnoho, jestli je tedy ten makadamiový olej lepší než kokosový. Ale u péče o pleť je to naprosto bez diskuze a makadamiový olej to s kokosovým vyhrává na plné čáře. Je totiž nekomedogenní, zatímco kokosový olej často způsobuje akné nebo ucpává póry, tak makadamiový vyživuje, zjemňuje a regeneruje. Je podobný spíš na olej arganový nebo avokádový, ale na rozdíl od nich se mnohem snadněji vsakuje. Svým složením je totiž podobný pokožce a jejímu přirozenému mazu. Díky tomu se vsakuje rychle a efektivně a je dobře snášen i citlivou pletí.

Mezi hlavní výhody makadamiového oleje patří nejen jeho výživné schopnosti, ale také unikátní výbava pro boj proti stárnutí pleti. Je antioxidační, pomáhá pokožce bojovat s předčasným stárnutím pleti. Výživné složení zase působí jako ochrana suché a citlivé pleti. Pomáhá vyhlazovat jemné vrásky, zjemňuje mimické vrásky, pokožku napíná a navíc posiluje. Kůže je tak mnohem lépe chráněna proti vnějším vlivům, které můžou způsobovat další stárnutí pleti. Makadamiový olej použijte jako pleťový olej, místo krému, jako příležitostnou extra péči pro jemnost a výživu nebo jako odličovač.