Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

6 přírodních látek, které použije ona, on i ono

6 přírodních látek, které použije ona, on i ono zdroj: shutterstock.com

Kosmetika pro miminka by měla být šetrná, jemná a účinná. A nejlepší je taková ta úplně jednoduchá. Mezi přírodními látkami najdeme mnohé, které jsou pro miminko lepší než veškerá průmyslově vyráběná kosmetika.

A víte také, že spoustu z této miminkovské kosmetiky využijete doma vlastně všichni?

Přejít na sekci článku:

Bambucké máslo

Bambucké máslo zdroj: shutterstock.com

Bambucké máslo pro miminko. Bambucké máslo můžete používat jako běžnou péči o pokožku malých dětí, i když jeho nevýhodou je to, že se pomalu vsakuje a zanechává dlouho mastný film. Bambucké máslo ale díky tomu docela určitě oceníte ve studenějším počasí jako ochranu jemné pleti miminka před chladem. Před každou procházkou stačí jenom malé množství bambuckého másla rozehřát v dlaních a nanést na obličej, zaměřte se především na nos a rty, protože ty jsou většinou nejvíce náchylné k poškození.

Bambucké máslo pro ni. Máslo využijete i jako ochranu proti chladu u své pleti. Velkou výhodou je to, že bambucké máslo můžete klidně nanést i na nalíčenou pleť v kompletním make-upu. Jak na to? Malé množství másla rozehřejte třením v dlaních. Dlaně poté přitiskněte na obličej, nerozmazávejte, ale jemným vtisknutím dlaní natřete postupně celý obličej. Jako bonus vám bambucké máslo dodá jemný zdravý odlesk, osvěží celé líčení tváře a nahradí rozjasňovač.

Bambucké máslo pro něj. S muži je potíž ta, že možná i nějakou tu péči o pleť potřebují, ale rozhodně se přeci nebudou mazat něčím navoněným jako nějaká slečinka. Ale i pořádný chlap potřebuje občas natřít popraskané rty nebo zničené ruce. A k tomu je čisté bambucké máslo prostě ideální. Stačí obyčejné bambucké máslo a jeho kosmetické problémy budou vyřešeny.