Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

6 přírodních látek, které použije ona, on i ono

Přejít na sekci článku:

Černuchový olej

Černuchový olej zdroj: shutterstock.com

Černuchový olej pro miminko. Novorozenci často trpí na tzv. prdíky, hromadění plynů ve střevech, které způsobují bolesti bříška. Právě černuchový olej, neboli olej z černého kmínu, může s tímto pomoci. Poslouží jako účinná složka masážního oleje na bříško nebo jako doplněk stravy pro kojící, kmín snižuje nadýmání a přes mateřské mléko pomáhá i malým miminkům proti bolení bříška.

Černuchový olej pro ni. Rodiče si sice bříško kmínovým olejem masírovat asi nebudou, ale i tak je černuchový olej dobré mít doma v lékárničce. Při vnitřním užívání pomáhá proti problémům se zažíváním. Posiluje imunitu, podporuje detoxikaci organismu. Stačí jenom lžička kmínového oleje denně jako doplněk stravy. Navíc olej můžete využít i v kuchyni při dochucování hotových pokrmů.

Černuchový olej pro něj. Olej z černého kmínu je mimo jiné taky pověstný pro své pozitivní účinky na vlasy. Nejen, že je vhodný pro zlepšení kvality vlasů, ale pravidelná masáž vlasové pokožky s kmínovým olejem pomáhá stimulovat vlasové kořínky, a černuchový olej tak působí i proti podání vlasů. Což mnozí pánové ocení.

Související produkt
Olej černý kmín, bio 50 ml
Saloos / 202 Kč
Olej z černého kmínu je velmi vhodný pro suchou, citlivou a lehce podrážděnou pokožku obličeje i celého těla. Skvěle poslouží k masážím i koupelím, mírní nadýmání.
Detail produktu