Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

6 přírodních látek, které použije ona, on i ono

Přejít na sekci článku:

Mandlový olej

Mandlový olej zdroj: shutterstock.com

Mandlový olej pro miminko. Mandlový olej je jedním z nejjemnějších rostlinných olejů. Díky tomu je vhodný pro péči o pokožku celého těla i velmi malých dětí. Mandlový olej využijete jako masážní olej, jako tělový olej pro péči o suchá místa, můžete s ním i masírovat hlavičku, a odstraníte tak šupinky z vlásků, můžete ho i přidat do koupele pro extra péči o celé tělo. Možnosti jsou neomezené, mandlový olej se v miminkovské výbavičce určitě neztratí.

Mandlový olej pro ni. Stejně tak mandlový olej využijete i vy: do koupele, místo tělového mléka, místo balzámu do vlasů. A třeba se s ním můžete i odlíčit. Stačí jenom malé množství mandlového oleje nanést na suchý nalíčený obličej a pořádně ho vmasírovat tak, aby se rozpustila líčidla. Poté jen namočte malý ručník a vše setřete. Případné nečistoty můžete dočistit ještě pleťovým čistícím gelem nebo pleťovou vodou.

Mandlový olej pro něj. Muži a nějaký obyčejný olej si většinou spolu moc nerozumí. To ale neznamená, že by nemohli mandlový olej vyzkoušet. Skvělý je totiž i jako péče o pokožku při holení a dokáže velmi dobře nahradit holící krém. Olej zabrání poranění a pořezání pokožky, zároveň pomáhá pleť udržovat v rovnováze a zabraňuje její dehydrataci a vysušování.