Letní péče o pleť

5,0 5
11

Lavera Sun Carezdroj: lavera.de

Se změnou počasí a přibývajícími slunečními paprsky přichází i doba změny péče o tělo. Zatímco zima nás většinou nutí se schovávat, ať už pod vrstvy oblečení či krému, slunce nás láká ven. A protože slunce je dárcem životní energie pro všechny bytosti, většina z nás má potřebu ho užívat plnými doušky. Ale aby slunce zůstalo naším přítelem a z dobrého sluhy se nestalo zlým pánem, je potřeba přizpůsobit péči o naše tělo změně počasí.

Zatímco v zimě je naše pleť namáhána zejména mrazem a střídavými přechody ze zimy venku do vytopených prostor, v teplejších měsících bývá největším problémem ztráta vody. Více se pohybujeme, více potíme, vzduch bývá sušší, slunce hřeje, máme odkrytou daleko větší část těla a všechno toto přispívá k rychlejším ztrátám vody z organismu a tudíž i z pokožky. Řešením je samozřejmě správný pitný režim, ale ruku na srdce, kolik z nás je tak disciplinovaných, aby ho skutečně striktně dodržovalo? Takže pár pojistek z našeho kosmetického arzenálu se rozhodně hodí.

Přejít na sekci článku:

Hydratace pleti

Hydratace pletizdroj: biooo.cz

Zvýšená míra hydratace prospěje jak pleti suché, tak mastné, protože dehydratací mohou trpět (a také často trpí) oba typy. A víte, jak rychle poznáte, jestli je vaše pleť suchá nebo dehydrovaná, tj, jestli jí chybí lipidy (tuky) nebo voda?

Skutečně suchá pleť pne, vytváří se na ní suché šupinky, lišeje nebo ekzematické flíčky, případně praská. Taková pleť potřebuje dodat nejen vodu, ale i lipidy, a to i letním období. Ale pokud pleť pouze pne, je pocitově suchá, máme pocit diskomfortu, ale po čase se začne lesknout (třebaže může pnutí i pocit vysušené pleti přetrvávat), je dehydrovaná a potřebuje dodat vodu, jak zevnitř, tak vně.

Podle typu pleti a preferencí si pak můžeme vybrat, jestli zvolíme hydratační krém, fluid nebo gel, případně doplníme péči o hydratační sérum. Navíc jakýkoliv lehčí přípravek je možné použít v malém množství jako sérum a doplnit jím naši stávající péči.