Letní péče o pleť

5,0 5
11

Lavera Sun Carezdroj: lavera.de

Se změnou počasí a přibývajícími slunečními paprsky přichází i doba změny péče o tělo. Zatímco zima nás většinou nutí se schovávat, ať už pod vrstvy oblečení či krému, slunce nás láká ven. A protože slunce je dárcem životní energie pro všechny bytosti, většina z nás má potřebu ho užívat plnými doušky. Ale aby slunce zůstalo naším přítelem a z dobrého sluhy se nestalo zlým pánem, je potřeba přizpůsobit péči o naše tělo změně počasí.

Zatímco v zimě je naše pleť namáhána zejména mrazem a střídavými přechody ze zimy venku do vytopených prostor, v teplejších měsících bývá největším problémem ztráta vody. Více se pohybujeme, více potíme, vzduch bývá sušší, slunce hřeje, máme odkrytou daleko větší část těla a všechno toto přispívá k rychlejším ztrátám vody z organismu a tudíž i z pokožky. Řešením je samozřejmě správný pitný režim, ale ruku na srdce, kolik z nás je tak disciplinovaných, aby ho skutečně striktně dodržovalo? Takže pár pojistek z našeho kosmetického arzenálu se rozhodně hodí.

Přejít na sekci článku:

Hydratace pleti

Zvýšená míra hydratace prospěje jak pleti suché, tak mastné, protože dehydratací mohou trpět (a také často trpí) oba typy. A víte, jak rychle poznáte, jestli je vaše pleť suchá nebo dehydrovaná, tj, jestli jí chybí lipidy (tuky) nebo voda?

Hydratace pletizdroj: biooo.cz

Skutečně suchá pleť pne, vytváří se na ní suché šupinky, lišeje nebo ekzematické flíčky, případně praská. Taková pleť potřebuje dodat nejen vodu, ale i lipidy, a to i letním období. Ale pokud pleť pouze pne, je pocitově suchá, máme pocit diskomfortu, ale po čase se začne lesknout (třebaže může pnutí i pocit vysušené pleti přetrvávat), je dehydrovaná a potřebuje dodat vodu, jak zevnitř, tak vně.

Podle typu pleti a preferencí si pak můžeme vybrat, jestli zvolíme hydratační krém, fluid nebo gel, případně doplníme péči o hydratační sérum. Navíc jakýkoliv lehčí přípravek je možné použít v malém množství jako sérum a doplnit jím naši stávající péči.