Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Letní péče o pleť

Letní péče o pleť Během letních měsíců je důležité chránit pokožku celého těla před dehydratací a negativními vlivy slunečního záření.
Renata Ježková
5,0 5
11

Přejít na sekci článku:

Ochrana před sluncem

Ochrana před sluncem zdroj: biooo.cz

Trávíme-li na slunci více času nebo je-li intenzivnější, je na místě použít speciální opalovací krém a to i v případě, že naše denní péče sluneční filtry obsahuje. Proč použít přírodní variantu slunečního filtru raději než konvenční opalovací krém? Kromě toho, že chemické sluneční filtry nejsou nic zdravého a některé jsou označovány dokonce jako karcinogenní, což není nic, co by člověk rád, aby mu pronikalo kůží do těla, tak chemické filtry fungují tak, že dopadající sluneční záření přemění v pokožce na teplo, čímž neutralizují jeho účinky. Nikdo asi nepotřebuje příliš vědeckých experimentů k tomu, aby chápal, že pokud provedeme přímo v kožní bariéře něco, co zvýší její teplotu v momentě, kdy je už tak dost namáhaná, tak jí to rozhodně neprospívá.

Přírodní minerální filtry fungují na jednoduchém principu vnější ochrany – použité minerály vytvoří na pokožce film, který záření odráží. Toto je důvod, proč vytvářejí bílou stopu a nejsou tolik komfortní při nanášení. Každý si může sám zvolit, zdali je mu příjemnější lehký bílý povlak (který má navíc často, díky obsahu zinku, pozitivní vliv na stav kůže) nebo nevyžádaná chemická reakce namáhající jeho kožní bariéru a zvyšující teplotu kůže. V současné době jsou na trhu i krémy s minerálními filtry, které jsou uživatelsky příjemnější, neboť obsažené minerální částice jsou menší, nicméně tyto minerální nanočástice pronikají do kůže stejným způsobem jako chemické filtry, takže jejich používání je rovněž diskutabilní.

Pro ochranu před sluncem
Mléko na opalování SPF 50+ 75 ml
Eco Cosmetics / 581 Kč
Lehce tónovaný sluneční krém důkladně ochrání pokožku celého těla před UVA i UVB zářením. SPF 50 poskytuje opravdu vysokou ochranu a krém je tak vhodný i pro velmi citlivou či alergickou pleť.
Detail produktu