Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Letní péče o pleť

5.0 5
11

Přejít na sekci článku:

Osvěžení a tonizace

Osvěžení a tonizace zdroj: freeimages.com

A pokud se snažíme pleti vodu dodávat, neměli bychom ji někde jinde zase ubírat. V létě je více než kdy jindy žádoucí nahradit pleťové vody obsahující vyšší procento (10 % a více) alkoholu květinovými vodami, případně čistými hydroláty. Hydrolát je vedlejší produkt parní destilace esenciálních olejů, jedná se o vodu, která byla k destilaci použita a ze které byl následně extrahován čistý esenciální olej. Čistý hydrolát tedy žádný esenciální olej neobsahuje, proto často voní jinak, ale obsahuje mnoho prospěšných látek, které se při procesu uvolnily.

Použití je nesmírně široké – jako osvěžující pleťová voda, osvěžení pleti v rozprašovači, osvěžení účesu, jako součást domácí kosmetiky při výrobě masek, pleťových vod a krémů... Čistý hydrolát by měl být absolutně bez alkoholu, jako květinové vody jsou označovány hydroláty, které kvůli konzervaci obsahují nepatrné množství alkoholu (většinou kolem 2 %). Toto množství nemá na vysušování normální pleti vliv, nicméně pokud máte pleť extrémně křehkou nebo přecitlivělou, sáhněte raději po bezalkoholové variantě. Každý hydrolát má kromě vůně i svoje specifické vlastnosti, takže každý typ pleti najde, co potřebuje.