Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Letní péče o pleť

5.0 5
11

Přejít na sekci článku:

Slunce ve vlasech

Slunce ve vlasech zdroj: freeimages.com

Slunce a případný pobyt u vody nebo u moře namáhá nejen pokožku, ale i naše vlasy si zasluhují zvýšenou pozornost. Vlas jako takový je cca 4 cm od hlavy už jen neživá hmota a neabsorbuje žádné živiny, je tedy zřejmé, že pozornost musíme obrátit především k vlasové pokožce, které je vystavena slunci stejně jako zbytek těla.

V tomto období vlasům i pokožce velmi svědčí olejové vlasové zábaly, kdy vetřeme olej do pokožky a do vlasů, necháme působit přes noc a ráno umyjeme. Pečujeme tak nejen o pokožku, ale i o vlasové cibulky a velmi často se dočkáme výrazného oživení růstu vlasů. Příjemným bonusem pak samozřejmě je, že vlasy jsou hebké, lesklé a zdravě vypadající. V případě velmi horkých dní trávených u vody je možné vetřít malé množství oleje i do délek, voda a slunce nebudou vlasy tolik vysušovat a ty budou vypadat daleko lépe. Naprosto nepřekonatelným pomocníkem v péči o vlasy je kokosový olej, jehož vůně nám navíc navodí pocit tropického léta stráveného na pláži už doma v koupelně.