Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Připravit, pozor... jedeme na hory

5.0 5
1

Přejít na sekci článku:

Na svah s ochranou

Na svah s ochranou zdroj: shutterstock.com

Na horách ale kromě takové té základní péče potřebujeme i pořádnou ochranu. Ať už proti slunci, které na svahu celý den svítí o sto šest. Nebo proti mrazu a chladu, až sluníčko zaleze a začne mrznout. A taky proti větru, až po té sjezdovce posvištíte z kopce dolů s větrem v zádech. Určitě tak s sebou potřebujete pořádný opalovací krém, výživný krém proti chladu a taky dostatečně regenerační péči o rty.

Pro jemné rty s sebou přibalte obnovující balzám na rty od Dizao. Je hutný, matlavý, máslový a čistě přírodní. Rty ochrání, dodá jim výživu a podpoří jejich regeneraci. A funguje i proti mrazu. Navíc je vysoce účinný jako blesková regenerační péče. Ozdravuje popraskané rty, oživuje dehydratované a suché rty. Je to takový malý zázrak, který potřebujete vždy a všude a hlavně na horách.

Ochranný krém proti chladu zase vyberte u Martiny Gebhardt. Složení bez vody skvěle poslouží jako ochrana proti zimnímu počasí. Zimní balzám je navíc i plný olejů a másel, včelího vosku a lanolinu, které pokožku udrží hebkou a jemnou i v té největší zimě. Zimní balzám nanášejte každý den ráno, nejlépe až jako úplně poslední krok v péči.

A nezapomeňte na opalovací krém. Pro pobyt na horách sice nepotřebujete velké množství, dbejte spíš na kvalitu a vlastnosti opalovacího krému. Vybírejte ty hutné, poslouží totiž i jako ochrana proti mrazu. A vybírejte ty s vyšším ochranným faktorem, protože horské sluníčko umí opalovat sakra dobře.