Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Recenze: Dr. Bronner's dezinfekční sprej na ruce lavender

Recenze: Dr. Bronner's dezinfekční sprej na ruce lavender Antibakteriální sprej Dr. Bronners využijete pro rychlou očistu rukou bez vody i jako voňavou dezinfekci obuvi.
Mája Ráblová
5,0 5
4

Recenze: Dr. Bronners dezinfekční sprej na ruce lavender zdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

Takové ty chvíle, kdy si tu svačinu prostě chcete sníst ihned, příští zastávku sice vystupujete, ale celou dobu jste se drželi madla v MHD. Tak přesně to je ta chvíle, kdy se hodí mít po ruce dezinfekční sprej na ruce od Dr. Bronner’s.

Velice často vídám lidi, kteří z tašky pro rychlou očistu rukou vytahují tzv. “99.9 %”. Jsou to antibakteriální gely, které obsahují zpravidla více než méně karcinogenních složek a narušují přirozenou obranyschopnost pokožky a nakonec ty bakterie, které nezničíme tímto přípravkem, se do těla dostanou mnohem snáz.

Dr. Bronner’s postavil svou firmu na jednoduchých všestranných produktech a antibakteriální sprej není výjimkou. Nabízí ho ve variantě levandule, a tu upřímně moc nemusím. Můj běžný tlak je totiž 80/50 a levandule krevní tlak trošku snižuje. Na druhou stranu, nenašla jsem nic lepšího, co by mi tento dezinfekční sprej nahradilo.

Recenze: Dr. Bronners dezinfekční sprej na ruce lavender

Antibakteriální sprej používám na ruce po tom, co vylezu z tramvaje. Předtím, než začnu jíst. Osvědčil se mi i na místech, kde není přístup k vodě, například na několikadenním hudebním festivalu nebo na výletu do přírody. Po plavání ve veřejných bazénech si dost často člověk může přinést domů plísně na chodidlech, které se nejraději šíří ve společných sprchách. Jako prevence poslouží právě tento sprej.

Do jisté míry si člověk bakteriemi posiluje imunitu, ovšem je spousta mikrobů, virů a plísní, které se nás už jen tak nepustí, mohou způsobit vážné zdravotní problémy a může to být právě nejznámější virové onemocnění hepatitida (lidově infekční žloutenka). Použitím spreje od Bronnera naprosto minimalizuje možnost takové nepříjemné životní zkušenosti. Před pár dny jsem přišla na další, velice užitečné použití, a to pro očištění záchodového prkénka. Za to se musím pochválit, no a pana Bronnera samozřejmě taky :)!

Recenze: Dr. Bronners dezinfekční sprej na ruce lavender

Při svém průzkumu po něčem, co funguje na stejném principu jako tento sprej, jsem našla vždy chemicky parfemované. Upřímně, málokdo tuší, že právě syntetické vůně jsou startér různých alergií, a ty, které už člověk má, výrazně zhoršují. Jelikož je složení antibakteriálního spreje jednoduché, můžeme si takovýto sprej vyrobit sami. Na druhou stranu, nejspíš neseženeme jednotlivé ingredience v takové kvalitě jako používá právě Dr. Bronner’s:

  • Fair trade organický alkohol
  • Organický glycerin
  • Levandulový éterický olej v té nejvyšší kvalitě

Dostaneme se ovšem na mnohem vyšší cenu, než když si koupíme tento sprej. A upřímně, už mi ta levandule po tom všem hledání a zjišťování docela začala vonět…

Osobní tip: Do jisté míry nám může velice podobnou službu udělat čistý tea tree éterický olej. Na ruce stačí dvě kapky a rozetřít, ovšem co si budeme povídat... Sprej je přece jen příjemnější varianta. Je to pohodlnější, rychlejší a představa, že si kapu na prkýnko tea tree mě docela pobavila. Každopádně oceňuji balení, které mohu po vypotřebování použít dál a také velikost, protože je naprosto ideální do kabelky, nepřekáží mi a ani sprej nepřehlédnu.

Osobní tip 2: Tento dezinfekční sprej lze použít i do bot. Obuv je takové to místo, kde se hromadí spousta bakterií a jedním stříknutím do každé boty zlikvidujete většinu i těch odolnějších potvor a navíc vám pak boty voní po květinách, kdo tohle může říct? :)