Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Recenze: Růžová voda v zimě

Recenze: Růžová voda v zimě Růžová voda je skvělým pleťovým tonikem na zimní období a využijete ji i jako součást domácích masek, zábalů a jiné vlastnoručně vyrobené kosmetiky.
Martina Koubová
5,0 5
4

Recenze: Růžová voda v zimě zdroj: biooo.cz

Růžová voda je oblíbenou kosmetickou surovinou. Skvěle se snáší se všemi typy pleti, pro přecitlivělou reaktivní pokožku je dokonce zklidňujícím pokladem. Mírní podráždění a začervenání třeba i po opalování a dlouhodobém pobytu na sluníčku, po depilaci nebo holení a tak dále. Růžový hydrolát je také skvělým tělovým sprejem v létě, kdy chcete příjemně vonět ale vás oblíbený parfém je do toho horka prostě příliš těžký.

Samotná vůně růží je další nespornou výhodou tohoto hydrolátu. Ocení ji hlavně ženy, protože harmonizuje ženskou psychiku, pomáhá lépe snášet PMS, migrény, bolesti hlavy a další problémy s menstruačním cyklem. Růže navíc pomáhají při depresivních stavech, roztěkané mysli a celkově špatné náladě. Růže nás ženy prostě dokáže dobře naladit a povzbudit.

Takhle to vypadá, že na sebe růžovou květovou vodu můžete lít horem dolem. A ono je to vlastně pravda. Můžete ji použít pod krém nebo olej, pro osvěžení pokožky během dne, pro fixaci make-upu, pro večerní dočištění pleti i do vlasů pro snazší rozčesávání.

Růžová květovka se hodí obzvlášť teď v zimě jako pleťové tonikum. Neobsahuje alkohol ani jiné látky, podporuje hydrataci a regeneraci pokožky a to se v chladnějším období roku více než hodí. A s tímto úmyslem jsem po ní sáhla. Ale nepoužívala jsem ji jenom na pleť a ne jenom v čisté podobě.

Recenze: Růžová voda v zimě

Pokožku obličeje zbytečně nevysušuje a nedráždí a to se v sychravém počasí víc než hodí. Ráno se tak neprobudíte se zarudlým mastným obličejem, jak se pokožka snažila přes noc obnovit přirozenou mazovou vrstvu… A co víc, pleť je krásně jemná a vláčná na dotek.

Další ze zimních radostí jsou díky šálám, čepicím a svetrům elektrizující suché vlasy. I s nimi dokáže růžový hydrolát pomoci. Usnadní rozčesávání, zmírní dehydrataci a usadí neposedné vlasy. Navíc, vůně růží s vámi zůstane ve vlasech ještě dlouho.. a to se vyplatí!

Růžová voda je skvělým prostředkem, pokud používáte jakékoliv práškové produkty. Nejen, že je dostane na vyšší level díky svojí vůni, ale hlavně přinese spoustu dalších benefitů. Moje oblíbená maska ze zeleného jílu, která by jinak byla na zimu přece jen trochu vysušující, najednou získá na jemnosti a já ji mohu používat dál tak často, jak jsem zvyklá.

Stejným způsobem umí růžová voda doplnit pečující vlastnosti jakéhokoliv práškového produktu na vlasy. Občas doplním vlasovou péči bezbarvou nebo blond hennou, do které přidám trochu růžové vody. Vlasy jsou pak ještě jemnější a lesklejší.

Růžová voda je prostě evergreen, který můžete mít doma stále, v jakémkoliv množství a používat prakticky kdykoliv a na cokoliv. Věděli jste třeba, že je možné ji využít i při přípravě cukrovinek? Ale o tom zase až příště…