Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Recenze: Rakytníkový balzám pro normální a mastné vlasy

Recenze: Rakytníkový balzám pro normální a mastné vlasy Majitelky mastných a jemných vlasů, pozor! Natura Siberica má kondicionér přesně na míru, který vlasy uhladí, ale nezatíží.
Kristýna Lexová
5,0 5
5

Recenze: Rakytníkový balzám pro normální a mastné vlasy zdroj: biooo.cz

Jestli máte jemné vlasy jako já, tak víte, že najít ten pravý kondicionér může být oříšek. Vyzkoušela jsem tento od Natura Siberica z rakytníkové řady a povím vám své dojmy.

Moje vlasy mě dokážou pořádně potrápit. Jsou velmi jemné, takže se poměrně snadno mastí a nemají žádný objem, zkrátka vypadají, že je jich méně, než jich skutečně je. Co se týče kondicionérů, tak musím pečlivě vybírat, protože mnoho z nich je příliš zatěžujících a hutných, takže výsledkem je, že vlasy akorát zplihnou a jsou mastné. Před nějakou dobou jsem objevila rakytníkovou řadu od Natura Siberica a po dobré zkušenosti s peelingem na tělo z této kolekce jsem byla zvědavá, co udělá rakytník s mými vlasy.

Hezké balení je pro Natura Siberica typické, líbí se mi, že jsou v této značce konzistentní, a to i u limitovaných edic či nových kolekcí. Za příznivou cenu koupíte rovných 400 ml, za což vám vaše peněženka určitě poděkuje. Vůně je typická pro celou rakytníkovou řadu – mírně sladká, ale zároveň svěží, je opravdu příjemná. Kondicionér má hutnější konzistenci a i jeho barva je mírně dooranžova.

Balzám nechávám působit kolem dvou až tří minut a poté smývám. U přírodních kondicionérů obvykle již při umývání zažívám pocit, že vlasy „vržou“, jsou stejné jako po umytí šamponem a nedokážu poznat, že jsem na ně vůbec nějaký kondicionér použila. U tohoto kondicionéru již při smývání cítím, že jsou vlasy uhlazené a na dotek příjemné.

Můžu zhodnotit, že tento kondicionér vlasy nezatěžuje. Trochu jsem se toho obávala, protože konzistenci bych určitě neoznačila za řídkou a lehkou, ale naštěstí nedošlo k mému velmi neoblíbenému „efektu helmy“, který na moje vlasy některé kondicionéry mívají. Vlasy byly lehké a snadno se rozčesávaly, byly jemné a uhlazené. Kondicionér v tomhle směru rozhodně splnil moje očekávání a ráda jej dopoužívám.

Plusy

  • velké balení za příjemnou cenu
  • praktický překlápěcí uzávěr
  • nezatěžuje vlasy
  • neumastí
  • usnadní rozčesávání
  • uhladí vlasy a dodá jim lesk

 

Minusy

  • pro suché vlasy bude nejspíše nedostatečný

 

Myslím, že tento kondicionér dělá vše, co slibuje a co by měl. Určitě nebude to pravé ořechové pro suché nebo poškozené vlasy, ale dobrou zprávou pro majitelky sušších vlasů je to, že v rakytníkové řadě najdete kondicionér i pro váš typ vlasů. Pro mastnější a jemné vlasy je to ale určitě dobrá volba, která navíc nevyčerpá vaši peněženku.