Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Recenze: Šampon pro mastné vlasy Natura Siberica

Recenze: Šampon pro mastné vlasy Natura Siberica Šampon na mastné vlasy Natura Siberica s výtažky z borovice prodlužuje dobu mezi mytími vlasů a navíc podporuje jejich růst.
Pavlína Klaudová
5,0 5
4

Recenze: Šampon pro mastné vlasy Natura Siberica zdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

Mastné vlasy jsou prostě noční můra. Taková, že by se i slavný Freddie z Elm Street mohl zahrabat, protože ho hravě předčí. Rády plihnou, musíte si je mýt co dva dny, ale pořád se mastí jako vzteklé. Zkoušíte všechno, co vám přijde pod ruku, a nevíte, jak prodloužit dobu nemytí. Je to fakt hrůza. Vyzkoušela jsem všechno možné i nemožné z přírodní kosmetické sekce a po srovnání s konvenční kosmetikou vám to vyjde stylem nebe a dudy.

Přechod mezi konvencí a přírodní kosmetikou může být fakt očistec. Někdy se zvrhne až do takového malého osobního peklíčka, protože než si zvyknete na vůně a na to, jak reagují vaše vlasy, tak to nějakou dobu trvá. Přeprogramovat zvyky, návyky a zlozvyky u sebe chce čas a stejně tak si o svoji dobu pro skamarádění se s přírodní kosmetikou říká i vaše tělo a vlasy. Pokud máte dost kosmetických žíravin, z kterých vám třeba padají vlasy, a uvažujete nad tím, který přírodnější šampon zkusit, ale nezruinovat si při tom peněženku, dobrým řešením je značka Natura Siberica.

Co chci a očekávám od šamponu?

Předně od šamponu očekávám to, aby se mi po něm nemastily vlasy, respektive aby vydržely použitelné déle než dva dny. Protože každý den navíc, obzvlášť v zimě, kdy vám vaše hříva špatně schne, se počítá. Člověk se nechce otravovat s fénováním, které vlasy navíc neúměrně zatěžuje a moc jim neprospívá.

Další bod mých očekávání se pojí s jakýmsi objemem, který by moje vlasy měly poté, co si je umyju, dostat a ještě lépe i zachovat. Což bývá poněkud problém, pokud chcete fakt čistý šampon bez různých objemových plniv.

Bodla by i eliminace lupů, protože kdo k nim má sklony, ví, jak je nekvalitní šampon dokáže zhoršit a mít po hlavě hnízda bílého poprašku, zvlášť když máte jít na rande, není zrovna sexy. Lupy sice neškodí, ale trousit je všude možně po oblíbeném černém oblečení není zrovna vzhledné.

Čtvrtým bodem ze skromného seznamu přání je příjemná vůně. Nejlépe nevtíravá, osvěžující, která nabudí. Samozřejmě může být pro toho, kdo dosud jede na konvenci, určitý problém, protože jsme zvyklí na chemikáliemi přeparfémované šampony.

Očekávání vs. realita u Šamponu na mastné vlasy Natura Siberica

Šampon Natura Siberica pro mastné vlasy jsem se rozhodla vyzkoušet jako jeden z mnoha přípravků, které by měly šetrně a efektivně pečovat o mastné vlasy. A to hlavně proto, že se mi líbila v obsahu se vyskytující borovice, která je velmi dobrá pro zlepšení krevního oběhu v pokožce hlavy, a díky této své schopnosti stimuluje růst vlasů. Respektive reguluje i stávající vypadávání, s kterým jsem měla poměrně velké problémy.

Tento šampon také slibuje kromě jiného i zlepšení objemu. Na mých vlasech se ale ani po delší době nějaké zlepšení, co se týče tohoto problému, bohužel neprojevilo. Co se mi na šamponu opravdu hodně líbilo, bylo to, že jsem měla hebké, lesklé vlasy, velmi příjemné na dotek a eliminoval mi lupy. S jeho používáním se mi prodloužila frekvence mytí vlasů o den, někdy dva, záleží na tom, v jakém stavu se nachází zrovna hormonální hladina v těle. Šampon má velmi svěží, lesní vůni, která se opravdu nedá srovnávat s tradičními syntetickými „lesními“ parfemacemi, které jsou dráždivé a vlastně i opravdu nepříjemné, co se týče čichového zážitku.

Pokud něco nemám ráda, jsou to takové ty „vůně lesa“, z kterých dostanete skoro alergický záchvat a dokáží vám znepříjemnit jakýkoli pozitivní vztah ke dřevinám a jehličí. Jemná, nevtíravá vůně „lesního“ šamponu pro mastné vlasy je velmi osvěžující. Šampon obsahuje výtažky ze severské maliny, která je známá jako silný antioxidant, protože má daleko více vitaminu C než klasické maliny. Pomáhá bojovat proti volným radikálům a ozdravuje pokožku.

A poslední pro mě velkou výhodou tohoto šamponu je poměr ceny, objemu a složení. Takže pokud hledáte slušný šampon za dobrou cenu, který vám prodlouží čas mezi mytím vlasů, Natura Siberica může představovat dobrou volbu i pro začátečníky s přírodní kosmetikou. Pokud dáte svým vlasům čas, aby si zvykly na změnu, je velmi příjemné nemyslet na to, že už si zase musíte umýt vlasy.